Produkty tygodnia
Śniła mi się miłość
Śniła mi się miłość

25,00 zł

Cena regularna: 39,90 zł

Najniższa cena: 39,90 zł
szt.
Jedno lato w Himalajach
Jedno lato w Himalajach

25,00 zł

Cena regularna: 34,90 zł

Najniższa cena: 34,90 zł
szt.
Indie. Ład chaosu
Indie. Ład chaosu

40,00 zł

Cena regularna: 59,90 zł

Najniższa cena: 59,90 zł
szt.
Niepokalane poczęcie Matki. Arcydzieło Trójcy Przenajświętszej. Zarys mariologii obiektywnej
Niepokalane poczęcie Matki. Arcydzieło Trójcy Przenajświętszej. Zarys mariologii obiektywnej

62,00 zł

Cena regularna: 69,90 zł

Najniższa cena: 69,90 zł
szt.
Dane teleadresowe

Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o.
ul. Bpa Dominika 11
83-130 Pelplin
woj. pomorskie
585 361 757
sekretariat@bernardinum.com.pl
NIP: 5932459521
REGON: 220141405

Wakacje z cudami. Dziennik duchowej przemiany na drodze Św. Jakuba

Cena: 44,00 zł 44.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

,,Wakacje z cudami. Dziennik duchowej przemiany na drodze Św. Jakuba” to nie tylko notatki z wędrówki, opis hiszpańskich krajobrazów i notowanie na gorąco wrażenia. To także podróż w głąb, analiza aktualnych przeżyć i powracających wspomnień; to próba znalezienia sensu w zawiłym labiryncie własnego losu. Najważniejsze jednak jest przesłanie tej książki: przekonanie, że wiara i wytrwałość potrafią czynić cuda.

 

 

 

Jan Armatorski (ur. 1959) pochodzi z rodziny kaszubskiej. Losy rzuciły go jednak daleko od rodzinnych Kaszub. Od dwudziestu pięciu lat mieszka z rodziną we Freiburgu na południu Niemiec. Jest właścicielem hotelu i pensjonatu. Uczestniczy aktywnie w życiu miejscowej Polonii.
 
Recenzje:
Droga świętego Jakuba to szlak pielgrzymkowy do katedry w Santiago de Compostela w północno-zachodniej Hiszpanii. W katedrze tej najprawdopodobniej znajduje się ciało świętego Jakuba Większego Apostoła. Istniejąca od ponad tysiąca lat Droga świętego Jakuba jest jednym z najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych. Książka Jana Armatowskiego ukazuje peregrynację autora właśnie tą drogą. Napisana jest ona bardzo przystępnym, jasnym i barwnym, a jednocześnie prostym i zrozumiałym językiem. Jest w niej mnóstwo opisów sytuacyjnych, rozlicznych perypetii i   scenek rodzajowych, przedstawiających wytrwałego trapera – włóczęgę, ale jednocześnie skupionego na sprawach wiary w Boga pielgrzyma oraz doskonałego obserwatora zjawisk przyrodniczych, przedmiotów i obiektów kultu religijnego, jak i również samych pielgrzymów, odzianych często w bardzo charakterystyczne i stylowe szaty. Jan Armatowski jest także znakomitym rejestratorem doznań i przeżyć duchowych dokonujących się na pielgrzymim szlaku do Santiago de Compostela. Kolorowe ilustracje obiektów sakralnych, pątników, a także zdjęcia panoramiczne, no i oczywiście sam tekst  utworu i dołączona do książki mapa sprawiają, iż czytający tę książkę człowiek bez żadnych przeszkód i barier może przeżyć to wszystko, co przeżywa i czego doznaje sam autor tego reportażu, jako jeden z wielu ludzi wiary podążający do grobu świętego Jakuba Apostoła.
 
                                                                             Marek Biegalski
 

 

Dane techniczne

Autor Jan Armatowski
Rok wydania 2010
Oprawa miękka
Liczba stron 296
Format 145 x 205
ISBN 978-83-7380-829-4
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl