Produkty tygodnia
Jedyne Praktyczne Przepisy
Jedyne Praktyczne Przepisy

40,00 zł

Cena regularna: 49,90 zł

Najniższa cena: 49,90 zł
szt.
WYSPA NA PRERII
WYSPA NA PRERII

35,00 zł

Cena regularna: 45,90 zł

Najniższa cena: 45,90 zł
szt.
Atlas Biblijny (wyd. III poprawione)
Atlas Biblijny (wyd. III poprawione)

160,00 zł

Cena regularna: 220,00 zł

Najniższa cena: 220,00 zł
szt.
Na ziemi, na niebie. Rozważania na niedziele i święta
Na ziemi, na niebie. Rozważania na niedziele i święta

50,00 zł

Cena regularna: 54,90 zł

Najniższa cena: 54,90 zł
szt.
Dane teleadresowe

Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o.
ul. Bpa Dominika 11
83-130 Pelplin
woj. pomorskie
585 361 757
sekretariat@bernardinum.com.pl
NIP: 5932459521
REGON: 220141405

Nowość Wydawnicza

A u nas kolejna nowość!

Polecamy książkę Patrycji Hurlak „Żydowskie korzenie szaty chrzcielnej, alby, cingulum i kolorów liturgicznych”.

Monografia Żydowskie korzenie szaty chrzcielnej, alby, cingulum i kolorów liturgicznych jest pierwszą w Polsce publikacją traktującą szczegółowo o zależnościach pomiędzy podstawowymi szatami chrześcijańskimi, jak szata chrzcielna, alba i cingulum, a szatami i przedmiotami żydowskimi, jak np. tal(l)itcicit, t(e)fil(l)in, efod, pektorał, kitel czy szarawary kapłańskie. Badaniu poddano w niej również wpływ znaczenia kolorów w judaizmie na ich symbolikę obecną w chrześcijaństwie. Autorka nie unika tematu korelacji kulturowych wynikających choćby z cywilizacji rzymskiej, współczesnego judaizmu czy codziennego życia świeckiego.

Nowością tej publikacji jest zakres badania, który obejmuje oba czasy istniejące w liturgii, czyli zarówno chronos (czas upływający), jak i kairos (czas zbawienia). Dzięki temu zestawieniu autorka odkrywa nie tylko powiązania chrześcijańsko-żydowskie (lub ich brak) zawarte w historii rozwoju szat i kolorów liturgicznych oraz w ich symbolicznym rozumieniu, ale również odnajduje ich anamnetyczny charakter.

Więcej o książce i autorce:
 
 
czytaj całość »
Nowość Wydawnicza

Polecamy wiersze Krzysztofa Cezarego Buszmana zebrane w tomiku „Strofy Objawione”.

Wiersze, w których poezja przenika się z filozofią i teologią, są tak dawne jak sama poezja. Sięgają epoki, kiedy filozofia i poezja stanowiły jedność, stąd filozoficzny właśnie charakter twórczości Horacego, a u nas Jana Kochanowskiego; współcześnie zaś ks. Jana Twardowskiego i Krzysztofa Cezarego Buszmana.

Waldemar Smaszcz

– polski filolog i badacz literatury  przełomu XX i XXI wieku,  krytyk literacki, tłumacz i eseista

Więcej o książce:
 
czytaj całość »
Rozmowa Z Krzysztofem Błażycą

W Ugandzie spotkałem się z wielką otwartością serca, usłyszałem także wiele traumatycznych, wojennych historii, które poruszały. Stąd taki tytuł: „adunu”, co w języku aczoli, znaczy – serce – mówi w rozmowie z Opoką o swojej najnowszej książce „Adunu. Ziemia duchów”, Krzysztof Błażyca, dziennikarz i fotograf.

Tu przeczytacie cały wywiad:

https://opoka.org.pl/News/Polska/2023/adunu-w-jezyku-aczoli-znaczy-serce-wspomnienia-u

czytaj całość »
Nowość Wydawnicza

Polecamy książkę „Dziedzictwo biskupa Jana Bernarda Szlagi odczytane na nowo” pod red. ks. Wojciecha Pikora.

25 kwietnia 2022 roku minęło dziesięć lat od śmierci pierwszego biskupa pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi. Jego ogromne dziedzictwo zaprasza do wnikliwej, mądrej i krytycznej lektury, by ocalić to, co może budować naszą przyszłość. Temu służyło spojrzenie na różne płaszczyzny aktywności pierwszego biskupa pelplińskiego, którego podjęło się dziewięciu świadków jego życia, a zarazem specjalistów w określonych dziedzinach naukowych. Referaty prelegentów konferencji naukowej zorganizowanej 29 października 2022 roku w ramach XXII Pelplińskich Spotkań Duszpasterskich zostały zebrane w publikacji „Dziedzictwo biskupa Jana Bernarda Szlagi odczytane na nowo”.

czytaj całość »
Nowość Wydawnicza

Polecamy książkę Katarzyny Korczak „Cienie. Ślad. Opowieści gdańszczan II”.

Życie czterech pokoleń rodziny autorki ze strony ojca, wpisane w historię Polski. To rodzaj reporterskiego śledztwa, w którym drogi prowadzą na Wołyń w czasach zaboru rosyjskiego, by tam poznać losy rodziny Nossków, której członkowie z czasem osiedlili się w Gdańsku.
czytaj całość »
Kupuj Taniej

Polecamy książkę Hedwiga Piotrowskiego-Manza „Sztuka stawiania baniek”. Ta publikacja teraz dostępna jest w księgarni internetowej Wydawnictwa „Bernardinum” w nowej niższej cenie. 25 zł zamiast 32,90 zł.

czytaj całość »
Dajcie Się Porwać Tej Opowieści

„Wszystkich miłośników historii oraz Ameryki Łacińskiej obecnie zachęcam do sięgnięcia po tę bardzo ciekawą i wielowątkową publikację, która wyszła spod pióra Romana Warszewskiego. To dzieło, które zabierze Was w niesamowitą, pełną przygód podróż, a także przybliży politykę, historię oraz specyfikę tego niezwykle ciekawego regionu. Jeśli jednak nie mieliście jak dotąd z krajami Ameryki Południowej nic wspólnego, również dajcie się porwać opowieści Autora. Może skłoni Was do tego, by poznać ją nie tylko na papierze, ale i kiedyś samemu wyruszyć w tamte rejony. Bardzo polecam!” – pisze recenzentka.

Książkę „Pierwsza wojna polsko-indiańska. Ameryka Łacińska w pół drogi” poleca portal literacki SZTUKATER.PL

czytaj całość »
Kupuj Taniej

Jeszcze tylko dziś książka Andrzeja Perepeczki „Dzika Mrówka pod żaglami” dostępna jest w księgarni internetowej Wydawnictwa „Bernardinum” w nowej niższej cenie. 20 zł zamiast 29,90 zł.

czytaj całość »
Nowość Wydawnicza

Polecamy książkę ks. Jana Twardowskiego „Na ziemi, na niebie. Rozważania na niedziele i święta”.

Tom Na ziemi, na niebie zawiera rozważania do niedzielnych i świątecznych czytań z Ewangelii lat liturgicznych A, B, C. Zebrane tu refleksje publikowane są po raz pierwszy (z kilkoma wyjątkami). Łączy je wspólny motyw przewodni: relacje między słowem Bożym a życiem współczesnego człowieka – przenikanie się świata niewidzialnego ze światem widzialnym. Pogłębione komentarze Autora pobudzają wrażliwość na Boga i otaczającą rzeczywistość. Przybliżają ukryte znaczenia Ewangelii. Bez trudu można w nich rozpoznać język typowy dla Jana Twardowskiego, księdza i poety – zwięzły, prosty, z grą słów, dowcipnymi porównaniami, zaskakującym słownictwem oraz uśmiechem i humorem.
 
Więcej o książce:
 
czytaj całość »
Nowość Wydawnicza

Polecamy album Grzegorza Gałązki „Błogosławieni męczennicy z Markowej”.

10 września 2023 roku w Markowej na Podkarpaciu zostali beatyfikowani męczennicy Józef i Wiktoria Ulmowie z ich siedmiorgiem małych dzieci. Całą rodzinę zamordowali naziści 24 marca 1944 r. za to, że udzieliła schronienia kilku prześladowanym Żydom.
Album pozwala cofnąć się w tamte czasy, poczuć atmosferę tej niezwykłej Rodziny i miejscowości. Część zawartych w nim fotografii wykonał sam bł. Józef Ulma – na tamte czasy i swoje wykształcenie – znakomity fotograf, rolnik, pszczelarz, działacz społeczny. Zdjęcia Grzegorza Gałązki, znanego i cenionego fotografa dzisiejszych czasów, uzupełniają tę historię – można powiedzieć – przenoszą ją w nasze czasy.
 
czytaj całość »
Kupuj Taniej

Polecamy książkę Kacpra Soszki „Jasne Słońce o brzasku. Birma”. Ta publikacja teraz dostępna jest w księgarni internetowej Wydawnictwa „Bernardinum” w nowej niższej cenie. 25 zł zamiast 49,90 zł.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl