Nowość Wydawnicza

Polecamy publikację „Alfabet pelpliński” pod red. Bogdana Wiśniewskiego.

„Alfabet pelpliński”, powtórzmy za wstępem do pierwszego wydania, jest popularnym leksykonem. Autorzy odnoszą się oczywiście do źródeł pisanych czy przekazywanej przez pokolenia tradycji, ale publikacja ta nie rości sobie praw do wyczerpania całej wiedzy o cysterskim mieście nad Wierzycą. Każdy pelplinianin może dołączyć do tego leksykonu swoją wiedzę, swoje wspomnienia, swoje hasła. Turysta, do którego trafi ta książka, przekona się, że Pelplin to oczywiście przede wszystkim wspaniała katedra z dawnymi zabudowaniami klasztornymi (w ostatnich kilku latach poddawanym gruntownej renowacji), ale także miejsca, instytucje, zdarzenia i osoby, tworzące niepowtarzalny klimat tego kiedyś cysterskiego, a obecnie biskupiego miasta. Pisał poeta ks. Janusz St. Pasierb: „Tu będę mieszkał do śmierci. Że takie małe miasteczko? Po tylu podróżach wiadomo już mniej więcej, że świat może być jedną rzeką, jednym kościołem, jedną ulicą, drzewem za oknem, odrobiną książek, płyt i – last but not least – kilku dobrymi ludźmi”.

Więcej o książce:

https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Alfabet-pelplinski/1862

 

 

czytaj całość »
Nowość Wydawnicza

Polecamy publikację o. Grzegorza Ruksztełło CSsR  „Okruchy”.

Książka składa się z krótkich historii z życia misjonarza posługującego w dalekiej Rosji. Każdy jej rozdział można czytać osobno, a ocenę poruszanych tematów autor pozostawia czytelnikowi. Ojciec Ruksztełło pokazuje, jak wielkim strumieniem potrafi wlewać się Boża łaska wszędzie tam, gdzie panuje bieda materialna i duchowa. Historie przedstawione w książce mogą pomóc obudzić tak potrzebną dziś empatię, zwłaszcza w przypadku osób zagubionych we współczesnej cywilizacji.

Więcej o książce:

https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Okruchy/1859

czytaj całość »
Potrawy W Rytmie Przyrody

„Życiem człowieka rządzą następujące po sobie pory roku, święta religijne, czy państwowe, a wraz z nimi zmienia się nasz jadłospis. Potrawy dostosowujemy do rytmu przyrody i co roku od nowa celebrujemy rytuały związane z jedzeniem. Tak też, jak wskazuje tytuł, książka ułożona jest według pór roku. Oprócz przepisów, na początku każdego rozdziału autorka opisuje zwyczaje i tradycje kociewskie związane ze świętami. Wiele z nich jest takich samych, jak w innych częściach kraju, jednak niektóre różnią się od nich i bardzo ciekawie jest o nich czytać (...) W Porach roku na talerzu przeczytamy również o wielu innych zwyczajach, jak chcecie dowiedzieć się, co to jest Szmaguster, jak wygląda kociewska palma wielkanocna, jakie ludowe zwyczaje wiążą się z Bożym Ciałem i wiele innych, przeczytajcie tę książkę” – zachęca recenzentka.

Książkę „Pory roku na talerzu” poleca serwis internetowy MOŻNA PRZECZYTAĆ.PL

Tu przeczytacie całą recenzję:

https://moznaprzeczytac.pl/pory-roku-na-talerzu-krystyna-gierszewska/

 

 

czytaj całość »
Kiermasz Taniej Książki W Pelplinie

Od jutra Wydawnictwo „Bernardinum” zaprasza na „Kiermasz taniej książki” do namiotu przed gmachem Collegium Marianum w Pelplinie. To doskonała okazja do zakupu książek w atrakcyjnych cenach i śledzenia naszych nowości.

 

czytaj całość »
Nowość Wydawnicza

Polecamy publikację Arkadego Radosława Fiedlera „Do głębi intrygujący kraj”.

Boliwijczycy równą cześć oddają Chrystusowi i Pachamamie. Boliwia jest najbardziej indiańskim krajem w Ameryce Południowej – ponad 60 procent ludności to Indígenas. Burmistrzem La Paz, nieformalnej stolicy tego kraju, chciał zostać sam Cervantes… Bo Boliwia przyciąga jak magnes. Kiedyś przyciągała awanturników chcących szybko się wzbogacić, umożliwiła im to konkwista. Czerpali pełnymi garściami z bogatych złóż złota, srebra, cyny, ołowiu, litu. Na szczęście zostały jeszcze gaz i ropa, dzięki którym ten wyzwolony kraj szybko rośnie w dobrobyt i siłę, a niepowtarzalna przyroda – bujna zieleń, lasy, góry, doliny – przyciąga dziś turystów. Nieodpartemu diabelnemu urokowi Boliwii nie oprze się nikt – twierdzi Arkady Fiedler. Czas więc na podróż.

Więcej o książce:

https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Do-glebi-intrygujacy-kraj/1804

 

czytaj całość »
W Świecie Dziecięcej Wyobraźni

„Autorka widzi świat oczami dziecka, z dziecięcą wyobraźnią i ufnością. Dzięki temu my również możemy do tego świata wejrzeć, co pozwoli nam lepiej zrozumieć nasze dzieci. One zaś poczują się na jej kartach swojsko i swobodnie. Wraz z Tomaszkiem i Julką przeżyją rozmaite przygody, które wiele ich nauczą. Wraz z małymi bohaterami spróbują znaleźć odpowiedzi na pytania, gdzie mieszkają motyle i dokąd fruną biedronki, co to jest Karakorum i czy krasnoludki naprawdę istnieją, czy też jest to tylko bajka dla małych dzieci. Przekonają się też, jak dobrze jest mieć przyjaciół, takich prawdziwych, którzy zawsze cię zrozumieją i pójdą za tobą w ogień”.

Książkę „Tomaszek i reszta świata” poleca serwis internetowy MOŻNA PRZECZYTAĆ.PL

Tu przeczytacie całą recenzję:

https://moznaprzeczytac.pl/tomaszek-i-reszta-swiata-krystyna-gucewicz/

 

 

czytaj całość »
Kupuj Taniej

Polecamy książkę Stanisława Kalisza „Syberyjski trans, część 2. Żywe legendy i inne historie”. Ta publikacja teraz dostępna jest w księgarni internetowej Wydawnictwa „Bernardinum” w nowej niższej cenie.
20 zł zamiast 44,90 zł.

 

czytaj całość »
Kolosy

22 kwietnia rusza w Gdyni największy festiwal podróżniczy w Europie. Jak zawsze potrwa trzy dni, a jego program szczelnie wypełniają dziesiątki prezentacji i filmów z wypraw w niemal wszystkie zakątki świata. Wybitne dokonania eksploracyjne światowej rangi, podróże...

Zapraszamy na spotkania z ciekawymi ludźmi i zachęcamy do odwiedzania stoiska „Bernardinum” (Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8, stoisko nr 12), na którym znajdą Państwo szeroki wybór książek przygodowych i podróżniczych.

 

 

 

Kupuj Taniej

Polecamy książkę Wojciecha Cejrowskiego „Rio Anaconda. Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana”. Ta publikacja teraz dostępna jest w księgarni internetowej Wydawnictwa „Bernardinum” w nowej niższej cenie.
35 zł zamiast 44,90 zł.

 

czytaj całość »
Nowość Wydawnicza

Polecamy publikację „Panie, obdarz nas pokojem! Modlitwy o pokój i pojednanie" oprac. ks. dr Wojciech Węckowski.

Wszystkie wielkie religie świata zachęcają do stałej modlitwy o pokój, o przyjazne współistnienie między narodami, pamiętając, że pokój jest darem od Boga, który wlał w serce człowieka pragnienie pokoju i wzywa go do życia w sprawiedliwości i miłości. Osiągnięcie pokoju wewnętrznego i zewnętrznego wymaga stałej troski, której najskuteczniejszą formą działania jest modlitwa, bo sięga w głąb serca człowieka i oczyszcza jego dążenia.

Oddajemy do Państwa rąk modlitewnik, który może być inspiracją w codziennej modlitwie o pokój, a w dobie konfliktów zbrojnych, zagrożenia pokoju, ogromnym duchowym wsparciem i przewodnikiem.

 

Więcej o książce:

https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Panie%2C-obdarz-nas-pokojem-Modlitwy-o-pokoj-i-pojednanie/1805

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl