Produkty tygodnia
Czekając na Duida. Śladem szeptu amazońskiego potoku
Czekając na Duida. Śladem szeptu amazońskiego potoku
44,90 zł 30,00 zł
szt.
Pastores nr 85 (4) 2019
Pastores nr 85 (4) 2019
19,90 zł 17,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.
NOWOŚĆ WYDAWNICZA

Pierwszy tom maryjnego cyklu ks. Jana Twardowskiego poświęcony jest życiu Maryi. W wydarzeniach z życia Matki Bożej, Jej obecności w życiu Jezusa, pokorze, ufności, wierności Bogu, zdumieniu, zachwycie Bogiem, milczeniu – ks. Twardowski szuka odniesień i wzorów dla człowieka współczesnego w życiowych postawach, wyborach, relacjach z Bogiem.    

 

 

czytaj całość »
NA 150-LECIE „PIELGRZYMA”

Z końcem minionego roku ukazała się publikacja zatytułowana „Współtwórcy Pielgrzyma. 150. rocznica powstania pisma i wydawnictwa Pielgrzym” pod redakcją Bogdana Wiśniewskiego.

To zapis trzeciej konferencji popularnonaukowej z cyklu „Wielcy ludzie małego Pelplina”. Jej celem było ukazanie ludzi „Pielgrzyma” współtworzących to – pod każdym względem – wielkie dzieło w małym, chociaż biskupim mieście.

 

czytaj całość »
WZRUSZAJĄCA HISTORIA CZŁOWIEKA

„Każda litera książki zatytułowanej «Menel» składa się ze smutku. Powieść, która na pozór wydawać by się mogła socjologicznym studium ulicznego żebractwa, okazuje się wzruszającą i jakże przygnębiającą historią człowieka. Chciałoby się rzec: ECCE HOMO, bo każdy z nas może zostać ubiczowany i nosić koronę z cierni, tak jak Hubert Grabowski, bohater książki «Menel», któremu życie nałożyło wiele cierni, a ludzie dostarczyli bolesnych biczów – pisze autor rekomendacji”.

Książkę Włodzimierza Zaczka zatytułowaną „Menel” poleca serwis internetowy MOŻNA PRZECZYTAĆ.PL

Tu przeczytacie całą recenzję:

http://moznaprzeczytac.pl/menel-wlodzimierz-zaczek/

 

czytaj całość »
KUPUJ TANIEJ W PELPLINIE

Ta akcja sprzedażowa to prawdziwa gratka dla mieszkańców Pelplina i okolic.

Każdy, kto do końca stycznia 2020 r. zgłosi się do Działu Sprzedaży Wydawnictwa „Bernardinum” w Pelplinie z aktualnym numerem „Informatora Pelplińskiego”, będzie mógł zakupić Atlas biblijny w wyjątkowej cenie 110 zł (zamiast 190 zł). Zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Biskupa Dominika 11 w Pelplinie. Czekamy na Państwa od poniedziałku do piątku w godzinach 7–15.

Partnerami akcji są Miejska Biblioteka Publiczna w Pelplinie oraz „Informator Pelpliński”.

 

czytaj całość »
JAK PRZEKONAĆ DO SIEBIE INDIAN

Cejrowski książki wydaje rzadko, ale za to wyłącznie bestsellery.

Tym razem jest to duża wyprawa w poprzek Wenezueli. Zaczyna się w Kolumbii. Autor prowadzi nas przez niebezpieczne pogranicze opanowane przez gangi przemytników. Potem spędzamy trochę czasu na wenezuelskiej sawannie, czyli ziemi tamtejszych kowbojów, gdzie żyje się trochę jak w westernie… Wreszcie docieramy do miasta w dżungli, gdzie autor organizuje wyprawę w górę rzeki Orinoko; na tereny strzeżone i zamknięte. Do tej roboty wynajmuje sobie przemytników szmaragdów, gdyż ci mają swoje tajne przejścia i sposoby oraz odpowiedni sprzęt.

„Piechotą do źródeł Orinoko” to najbardziej bogata w przygody książka Wojciecha Cejrowskiego. Tak jak pozostałe, pełna humoru.

 Publikację poleca serwis internetowy MOŻNA PRZECZYTAĆ.PL

 

czytaj całość »
KSIĄŻKI ZA 10 ZŁOTYCH

Polecamy naszą styczniową ofertę tanich książek. Tradycyjnie, przygotowaliśmy 5 tytułów o różnorodnej tematyce.

Każda z tych publikacji do nabycia w cenie 10 zł.

Promocja obowiązuje do 31 stycznia 2020 lub do wyczerpania nakładu.

 

czytaj całość »
O KULINARNYCH PRZYGOTOWANIACH DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

„Na choinkę robię ciasteczka witrażyki. Kiedyś coś o nich wyczytałam. Są śliczne i smaczne. Jest to ciasto piernikowe z dość dużą ilością miodu, bo muszą być twarde. W zeszłym roku zrobiłam takie, że do dzisiaj nie zmiękły. Dałam za dużo miodu. Ale są to pierniczki, w których nakrętką z butelki wytłaczam dziurki i w to miejsce wkładam kolorowe landrynki. Tak je piekę w piecyku. Zdejmuję z blaszki, jak już ostygną, żeby landrynka zastygła. Robi się dziurkę i wiesza na choince. Wygląda to przepięknie” – powiedziała w poranku „Siódma 9” Barbara Czaykowska-Kłoś. W rozmowie z Anną Czytowską opowiedziała, jak wyglądają u niej przygotowania do świąt i kulinarne zwyczaje.

Więcej o świątecznych przygotowaniach, kulinarnej pasji i nie tylko w książce Barbary Czaykowskiej-Kłoś „Historie kuchenne. O miłości, rodzinie i sile tradycji”. W publikacji ponad 250 sprawdzonych przepisów na cały rok.

KSIĄŻKA JEST DOSTĘPNA W NASZEJ KSIĘGARNI INTERNETOWEJ

POLECAMY

czytaj całość »
WYGRAJ KSIĄŻKĘ

We współpracy z naszym wydawnictwem Portal „Informator Pomorza” przygotował konkurs, w którym nagrodę stanowi książka Zofii Ciecierskiej pt. „Jak czytać wyniki badań? Najnowsze interpretacje”.

Zachęcamy do udziału. Wystarczy udzielić odpowiedzi na proste pytanie.

 

czytaj całość »
GŁODNI ŚWIATA I PRZYGÓD

„W tej publikacji Halik zebrał kilka historii, które wywarły na nim na tyle duże wrażenie, że postanowił o nich opowiedzieć. A daru opowiadania nie można mu odmówić – pisze autorka rekomendacji. – Swoje przeżycia przekazuje w sposób niezwykle plastyczny. Zgrabnie operuje słowem i… emocjami. Co mnie najbardziej urzekło? Oczywiście egzotyka! Nie tylko egzotyka przyrody, ale i styl życia oraz mentalność ludzi zamieszkujących Amerykę Południową, bo to właśnie Ameryce Południowej i jej mieszkańcom Halik poświęcił najwięcej miejsca”.

Książkę Tony'ego Halika „Jeep. Moja wielka przygoda” poleca blog „MONIKA OLGA CZYTA”.

czytaj całość »
O BEZDOMNOŚCI BEZ RETUSZU

Książkę Włodzimierza Zaczka „Menel” poleca blog „NIEZAWODNA NADZIEJA”.

„Ta książka nie jest oczywista ani sztampowa. Ciągle zaskakuje, jest emocjonalna, ale i pokazuje fakty w sposób niezwykle klarowny ˜– pisze autorka rekomendacji. – Jest bardzo ciężka – szczególnie dla kogoś, kto na co dzień nie zastanawia się nad ludzkim tragediami. Ta opowieść tragedie obnaża, wystawia na światło. Daje pole do refleksji i pozostawia czytelnika z otwartym sercem i zbolałym umysłem. Dlaczego?

Odsyłam do lektury. To jedna z lepszych książek jakie czytałam (...)”.

 

 

czytaj całość »
KSIĄŻKI ZA 10 ZŁOTYCH

Polecamy naszą grudniową ofertę tanich książek. Tradycyjnie, przygotowaliśmy 5 tytułów o różnorodnej tematyce.

Każda z tych publikacji do nabycia w cenie 10 zł.

Promocja obowiązuje do 31 grudnia 2019 lub do wyczerpania nakładu.

 

czytaj całość »
GWARANTOWANA DOSTAWA PRZED ŚWIĘTAMI

Drodzy Czytelnicy, w okresie przedświątecznym czas dostawy zakupionych książek może ulec wydłużeniu. Możemy zapewnić, że wszystkie zamówienia złożone w naszej księgarni internetowej do dnia 16 grudnia br. zostaną niezwłocznie zrealizowane i trafią do Państwa przed świętami Bożego Narodzenia.

 

czytaj całość »
WŚRÓD INDIAN

„Cejrowski, jak to Cejrowski, pisze ciekawie, zabawnie, sypie anegdotami jak z rękawa, przy czym swoje podróże relacjonuje z perspektywy osoby, która zna zwyczaje ludzi, ich kulturę, religię, sposób egzystencji. W poznawaniu ludzi pomaga mu wcielanie się w określone role – raz jest antropologiem, badającym nieodkryte lądy i ludy, czasem jest tzw. gringo, obcym, przybyszem, który uważnie słucha swoich kompanów w podróży, a jeszcze innym razem pokazuje się swoim czytelnikom jako Antonio, czyli odkrywa swoje osobiste karty, naturę i osobowość – zauważa autorka recenzji. – To, jaką rolę przybiera, zależy od sytuacji i okoliczności, jednak zawsze wie, jak powinien się zachować i czego oczekują od niego inni.”

Publikację Wojciecha Cejrowskiego „Piechotą do źródeł Orinoko” poleca portal literacki SZTUKATER.PL

czytaj całość »
O SYCYLII W MIESIĘCZNIKU „POZNAJ ŚWIAT”

O folklorze sycylijskim i tradycyjnych zwyczajach pisze autorka książki „Sycylia. Między niebem a morzem”, wydanej przez Wydawnictwo „Bernardinum”. Zapraszamy do lektury artykułu Ewy Cichockiej w grudniowym numerze miesięcznika „Poznaj Świat”.

Karoce i marionetki

W plątaninie mieczy, końskich łbów, grzyw i kopyt można dostrzec ciemne twarze Maurów, lśniące zbroje paladynów i bladolice księżniczki z rycerskich eposów. Namalowane soczystą czerwienią, żółcią i zielenią scenki zdobią tradycyjne sycylijskie dwukółki – carretto siciliano. Ich wielkie marionetki pojawiają się też w kultywowanych do dziś przedstawieniach ludowych teatrzyków sycylijskich – opera dei pupi, których widzami są głównie... dorośli.

Więcej:

https://www.poznaj-swiat.pl/artykul,karoce_i_marionetki,3084

 

czytaj całość »
KSIĄŻKĘ „MENEL” POLECA RADIO NADZIEJA

Tak naprawdę nikt nie wie, ilu ich w Polsce jest. Może pięćdziesiąt, może sto tysięcy, a może jeszcze więcej. Zamieszkują w zsypach na śmieci, kanałach grzewczych lub różnego rodzaju ruderach. Ich cechą wspólną jest wykluczenie. Nie potrzebują wiele. Trochę strawy, coś do okrycia i byle jaki kąt do spania. Tworzą swój własny świat – bez podatków, które należałoby płacić, bez przepisów, których trzeba by przestrzegać i bez instytucji, z którymi należałoby się liczyć. Niewielu interesuje się ich historią, często tragiczną i naznaczoną cierpieniem. Tymczasem wśród tych oblepionych brudem i nierzadko cuchnących alkoholem ludzi trafiają się jednostki wybitne, wykształcone, wartościowe i wrażliwe. Czasami warto z nimi porozmawiać, spróbować zrozumieć i pomóc, bo nigdy nie wiemy, czy kiedyś nie zasilimy ich grona.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl