Produkty tygodnia
Kalwaria Życia
Kalwaria Życia
115,00 zł 35,00 zł
szt.
Pielgrzymka do korzeni wiary
Pielgrzymka do korzeni wiary
29,90 zł 25,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.
Publikacje naukowe

Wydajemy recenzowane monografie naukowe

 

Informujemy, że Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o. znajduje się w wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe – poziom I (Komunikat Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 grudnia 2019 r. w sprawie wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe) i podejmuje się ich kompleksowego i profesjonalnego przygotowania i wydania drukiem.

czytaj całość »
O NASZEJ KSIĄŻCE W PROGRAMIE TVP1

W najbliższą sobotę, 4 kwietnia o godz. 9.20, w magazynie poradnikowym TVP1 „Rodzinny ekspres” przedstawiona zostanie książka ojca Pepe Di Paoli „Z końca świata. Moja droga pośród najuboższych”. Zgodnie z formułą programu goście prowadzącego Rafała Patyry podzielą się swoimi wrażeniami z lektury.

 

czytaj całość »
ALBUM „KALWARIA ŻYCIA” W WYJĄTKOWEJ CENIE

Album „Kalwaria życia” Mariana Rynkiewicza to nasza propozycja na zbliżające się święta Wielkiejnocy.

Album ukazuje dróżki wejherowskiej kalwarii – kaszubskiej Jerozolimy. Jego autor idzie śladami Człowieka skazanego na śmierć. To Sanktuarium Męki Pańskiej jest „żywym pomnikiem” wpisanym w tradycję i kulturę regionu kaszubskiego.

Prezentowana książka to jednocześnie oryginalny prezent i trwała pamiątka dla bliskich i dla siebie. Ostatnie egzemplarze w specjalnej cenie 35 zł.

czytaj całość »
KONKURS Z NAGRODĄ KSIĄŻKOWĄ

Zachęcamy do udziału w konkursie zorganizowanym przez autorkę bloga „KTO CZYTA KSIĄŻKI – ŻYJE PODWÓJNIE”.

Do wygrania egzemplarz książki Kacpra Soszki „Jasne Słońce o brzasku. Birma”. Wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie. O książkę powalczyć można do 10 kwietnia br.

Szczegóły dotyczące konkursu:

https://www.facebook.com/blogzksiazkamiktoczyta/photos/a.755877501188271/2610585092384160/?type=3&theater

 

czytaj całość »
PROSTA HISTORIA O POTĘDZE MIŁOŚCI

«„Śniła mi się miłość” autorstwa ks. Marka Chrzanowskiego ze Zgromadzenia Księży Orionistów to historia młodej pary – dwójki zakochanych w sobie młodych ludzi. Ich drogi schodzą się w górskiej scenerii, w Bieszczadach. Po raz pierwszy spotykają się w pociągu podczas podróży w góry. Główni bohaterowie to Julia, 23-letnia studentka oraz Bartek, o kilka lat od niej starszy, pracujący młody mężczyzna. Zwracają na siebie uwagę od pierwszego spotkania, choć gdybym napisała, że to „miłość od pierwszego wejrzenia” czułabym, że jest to zbyt banalne stwierdzenie» – pisze autorka recenzji.

Książkę ks. Marka Chrzanowskiego zatytułowaną „Śniła mi się miłość” poleca serwis internetowy MOŻNA PRZECZYTAĆ.PL

Tu przeczytacie całą recenzję:

http://moznaprzeczytac.pl/snila-mi-sie-milosc-ks-marek-chrzanowski-fdp/

 

czytaj całość »
NOWOŚĆ WYDAWNICZA

Pierwsze dni wyprawy do Birmy to zderzenie z systemem rządów, który brutalnie sprowadza na ziemię. Perma­nentna kontrola, wrażenie podążania ścieżką wytyczo­ną przez kogoś innego – trudno psychice pogodzić się z taką prawdą. W kraju, w którym nie można wypłacić z bankomatu pieniędzy, nie ma Internetu i nie działa sieć telefonii komór­kowej, a wszystkie granice lądowe są zamknięte, co uniemoż­liwia skrócenie miesięcznego pobytu, trzeba liczyć na własne doświadczenie i wiedzę. Konieczność nocowania w nieta­nich rządowych hotelach zmusza do ucieczki na głęboką pro­wincję – w poszukiwaniu spokoju, beztroski, normalności. Jednak północ kraju okazuje się tylko powierzchownie odse­parowanym od oczu aparatczyków Jasnego Słońca azylem.

Książka Kacpra Soszki „Jasne Słońce o brzasku. Birma” – już w sprzedaży!

 

czytaj całość »
KSIĄŻKA – NAJLEPSZY SPOSÓB NA NUDĘ

W związku z epidemią koronawirusa pozostajemy w domach. To niełatwa sytuacja dla wszystkich, ale takie zasady zachowania najtrudniej zaakceptować dzieciom. Ograniczona przestrzeń, brak kontaktu z rówieśnikami, a do tego wiosna za oknem... Jednak czas spędzany w domu nie musi oznaczać nudy. Z pomocą przychodzą książki. Dzięki nim cały świat mamy na wyciągnięcie ręki – bawią, uczą, wychowują.

Dziś polecamy doskonałą, świetnie ilustrowaną książeczkę dla najmłodszych „Malutkie myśli o cierpliwości” Agnes i Salema de Bezenac.

 

czytaj całość »
O MIŁOŚCI BUDOWANEJ NA MOCNYM FUNDAMENCIE

– Wydaje się, że miłość to coś więcej niż samochód i dlatego warto się o nią bić – mówił ks. Marek Chrzanowski FDP podczas spotkania autorskiego, które miało miejsce 6 lutego w Domu Pielgrzyma „Amicus” na Żoliborzu.

Więcej o tym wydarzeniu i nowej powieści ks. Marka Chrzanowskiego „Śniła mi się miłość” w relacji „Gościa Niedzielnego”:

https://www.gosc.pl/doc/6151072.Ksiadz-ktoremu-przysnila-sie-Milosc

 

 

czytaj całość »
NATURALNE METODY LECZENIA – DLACZEGO WARTO PO NIE SIĘGAĆ

„Choć przywykliśmy ufać lekarzom i lekom, warto uświadomić sobie, że wiele chorób można wyleczyć naturalnymi metodami. Błędem jest odcinanie się od medycyny naturalnej, która przecież bazuje na tysiącach lat doświadczeń. Nie w każdym przypadku możemy ją zastosować, ale jeśli tylko mamy taką możliwość, to naprawdę warto korzystać i nie narażać naszych organizmów na skutki uboczne farmaceutyków. Ja zawsze w pierwszej kolejności sięgam po naturalne metody leczenia, a dopiero wtedy, kiedy one zawodzą, stosuję leki apteczne – pisze autorka rekomendacji. – Obydwie metody można skutecznie połączyć.
Zachęcam do sięgnięcia po książkę «Sztuka stawiania baniek», aby poznać tą metodę, zrozumieć, na czym polega, a nawet odważyć się zastosować ją w praktyce”.

Publikację „Sztuka stawiania baniek” poleca portal literacki SZTUKATER.PL

 

 

czytaj całość »
NASZĄ PUBLIKACJĘ POLECA „GAZETA KULTURALNA"

Podróż do Ziemi Świętej można odbyć na różne sposoby. Zależy to od wielu okoliczności, oczekiwań, przygotowań i wewnętrznej formacji pielgrzyma, jako że pątnictwo do ziemskiej ojczyzny Jezusa winno być czymś więcej aniżeli zwykłym podróżowaniem po miejscach ciekawych i egzotycznych. Winno być nawiedzaniem miejsc, które chrześcijaninowi, nawet gdy nigdy wcześniej tam nie był, są przecież mniej lub bardziej znane z tytułu jego przynależności do chrześcijańskiego kręgu kulturowego.

Książkę „Moja Ziemia Święta” poleca GAZETA KULTURALNA.

 

czytaj całość »
NOWOŚĆ WYDAWNICZA

Książka „Miłość na śmierć nie umiera” ks. Jana Twardowskiego już w sprzedaży. To doskonała lektura na Wielki Post.

Na publikację tę składa się cykl piętnastu rozważań drogi krzyżowej Jana Twardowskiego, księdza i poety, z kilkudziesięciu lat nabożeństw odprawianych w kościele Sióstr Wizytek w Warszawie. Czternaście z nich poprzedza dłuższa refleksja, zaczerpnięta najczęściej z nabożeństw Gorzkich żalów. Wyjątek stanowi piętnasta, ostatnia w niniejszym zbiorze, droga krzyżowa, pt. Pamiątka z tej ziemi. Składają się na nią wyłącznie wiersze.

Zamieszczone w tym tomie refleksje i wiersze, obok ewangelicznych odniesień, mają charakter osobisty. Są niemal modlitwą człowieka doświadczonego, który na życie patrzy z perspektywy ufności Bogu, szukając Jego zamysłów w tym, co się udaje i co z pozoru się nie udaje, w tym, co cieszy i co boli. Są szukaniem sensu w codzienności, zachętą do zastanowienia się, czym jest wolna wola i bycie z Bogiem, czym są lęk, płacz, cierpienie, miłość, wierność, nadzieja – w świetle życia, męki, śmierci i Zmartwychwstania Jezusa.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl