Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o.
ul. Bpa Dominika 11
83-130 Pelplin
woj. pomorskie
585 361 757
sekretariat@bernardinum.com.pl
NIP: 5932459521
REGON: 220141405
Polecamy naszą październikową ofertę tanich książek. Przygotowaliśmy dla Was 5 tytułów o różnorodnej tematyce.
Każda z tych publikacji do nabycia w cenie 10 zł.
Promocja obowiązuje do 31 października 2024 r. lub do wyczerpania nakładu.
„Ta książka to prawdziwa perełka. Wielki szacunek kieruję do autorki za sposób zadawania pytań i formę prowadzenia wywiadu. A do uczestniczek rozmowy z autorką niski ukłon za to, co robią i jak mocno są zdeterminowane. Książka napisana jest w przejrzysty sposób, okraszona ilustracjami bohaterek oraz mnóstwem inspirujących świadectw z życia osobistego i zawodowego tychże (...) Kobiety pełniące ważne stanowiska w samorządzie często wykazują się unikalnymi umiejętnościami przywódczymi, które wspomagają efektywne zarządzanie społecznościami lokalnymi. Wśród tych umiejętności wyróżniają się trzy istotne aspekty: empatia, komunikacja oraz zarządzanie kryzysowe” – pisze recenzentka.
Książkę „Samorząd na obcasach. Inspirujące historie kobiet na stanowiskach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast” poleca portal literacki SZTUKATER.PL
Na profilu Fb De'GUSTATOR PR oraz Czytadła i czekadełka pojawiła się recenzja książki Aleksandry Kucharskiej i Katarzyny Fiszer „Smaki Gdańska” wydanej przez Wydawnictwo „Bernardinum”.
Monografia o. Andrzeja Napiórkowskiego OSPPE pt. O większy skandal chrześcijaństwa. Postulaty dekonstruktywizmu Kościoła i świata nie tylko wprowadza w kluczowe problemy, z jakimi zmagają się współcześni chrześcijanie, ale również wskazuje istotne kierunki refleksji filozoficzno-teologicznej, aby przeciwdziałać ich marginalizacji w postnowoczesnym społeczeństwie. Głoszenie Ewangelii było, jest i będzie skandalem oraz aporycznym paradoksem, przekraczającym granice ludzkiej racjonalności. Jest to heroiczne zadanie, które wymaga czerpania ze skarbca doktrynalno-liturgiczno-duchowej Tradycji Kościoła oraz uwzględnienia różnego rodzaju aktualnych kontekstów i perspektyw społeczno-kulturowych. Zaproponowana przez Autora dekonstruktywistyczna analiza sytuacji Kościoła i świata stanowi zaproszenie skierowane do Czytelników, aby w perspektywie trynitarnej pogłębiali swoją chrześcijańską tożsamość oraz z mocą dawali świadectwo o Bogu, który jest Miłością.
Prof. dr hab. Krzysztof Leśniewski
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
W tegorocznym Konkursie im. Arkadego Fiedlera o nagrodę Bursztynowego Motyla zwyciężyła książka pt.: „Pierwsza wojna polsko-indiańska. (Ameryka Łacińska w pół drogi)” Romana Warszewskiego, wydana nakładem Wydawnictwa „Bernardinum”. W poniedziałek, 16 września o godz. 18 w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu (sala 1) odbędzie się spotkanie z laureatem. Rozmowę z Romanem Warszewskim poprowadzi dyrektor Katarzyna Kamińska.
Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie na stronie organizatora Konkursu:
W niniejszej publikacji o. Alojzy Warot OFM pragnie przypomnieć polskich męczenników II wojny światowej, przyjrzeć się ich życiu i śmierci w szerszej perspektywie świętości samego Boga oraz powszechnego wezwania do świętości i ofiary, które w sposób wyjątkowy zostaje skierowane do człowieka w chrzcie świętym, a nabiera wyjątkowego oblicza w męczeństwie.
Czym jest ta książka? To podręcznik dla dzieci, który może stanowić pomoc w przygotowaniu do I Komunii Świętej.
Podręcznik „Ja jestem z wami” powstawał w pracy z dziećmi. Jego celem jest rozwinięcie przesłania Pana Jezusa, które kończy Ewangelię wg. św. Mateusza: „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20b). Znajdzie się w nim wiele treści biblijnych, liturgicznych oraz inspiracji świętymi. Nie jest on przeładowany treścią, ale stworzony tak, by zachęcał do przygody poznawania Pana Boga.
Historia „Pomorskich Aten”, jak określa się często Pelplin, jest nierozerwalnie związana z cystersami. Nawiązując do tradycji „szarych mnichów”, w dniach 14-15 września 2024 r. w mieście odbędzie się kolejna edycja Jarmarku Cysterskiego – jednej z największych imprez na Pomorzu u schyłku lata.
Program Jarmarku Cysterskiego
Jury uhonorowało Romana Warszewskiego, wybitnego podróżnika i reportażystę, za dobry styl literacki i świetne opowieści o złożonej kondycji ludzi i krajów Ameryki Łacińskiej. Autor umiejętnie sięgnął w głąb opisywanych przez siebie zdarzeń, poszerzając ich kontekst psychologiczny i społeczny. Sprawił, że czytelnik pragnie podążyć jego tropem, aby osobiście poznawać miejsca opisane w książce.
Więcej przeczytacie na stronie organizatora Konkursu:
https://bracz.edu.pl/event/roman-warszewski-zdobywca-bursztynowego-motyla/
Polecamy naszą wrześniową ofertę tanich książek. Przygotowaliśmy dla Was 5 tytułów o różnorodnej tematyce.
Każda z tych publikacji do nabycia w cenie 10 zł.
Promocja obowiązuje do 30 września 2024 r. lub do wyczerpania nakładu.
„Czytając książkę pod tytułem Czarny baron autorstwa Włodzimierza Zaczka, miałem okazję zapoznać się z dziejami batalionów pracowniczych, w tym przypadku – przymusowych żołnierzach-górnikach i powiązaną z tym problemem tematyką. Przyznam – byłem w ogromny szoku, że nasza Polska ma tyle „czarnych kart” zapomnianej historii. I cieszę się, że kolejna taka karta przestaje być tematem tabu” – pisze recenzent.
Książkę „Czarny baron” poleca portal HISTORYKON.PL
Tu możecie zapoznać się z całą rekomendacją
Na profilu Fb Czytadła i czekadełka zarekomendowano książkę Aleksandry Kucharskiej i Katarzyny Fiszer „Smaki Gdańska” wydaną przez Wydawnictwo „Bernardinum”.