Nowość Wydawnicza – Wkrótce W Sprzedaży

Polecamy publikację Jana Gacia „Ameryka. Ziemia kolorowych pustyń".

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej to młode państwo, co nie znaczy żeby nie było w jego granicach zabytków architektonicznych o wielowiekowej metryce sięgającej czasów prekolumbijskich. Na ogromnym obszarze podzielonym w XIX wieku na cztery stany - Arizonę, Nowy Meksyk, Kolorado i Utah – zamieszkiwały liczne  plemiona indiańskie, z których niektóre, jak lud Anasazi, osiągnęły bardzo wysoki stopień rozwoju. Monumentalne budownictwo, mnogość zabytków archeologicznych i ich różnorodność każą owych twórców zakwalifikować do rangi budowniczych wielkiej cywilizacji, nieodstającej tak bardzo od tych ludów, które dały początek cywilizacjom Meksyku i Peru. Budownictwo prehistorycznych Indian z Południowego Zachodu jest jedyne w swoim rodzaju, nigdzie indziej na świecie w podobnej postaci nie występuje. Co więcej, owe ludy zamieszkiwały obszar półpustyń o niewyobrażalnej piękności, na co składają się nie tylko spektakularne formacje skał i dziewiczość potężnych łańcuchów górskich, ale i opalizujące światło, które w różnych porach dnia i w różnych porach roku formuje świat natury niczym z bajki. Poprzez zamieszczone w książce liczne ilustracje autor próbuje oddać niezwykłość i urodę tego skrawka naszego globu.

Więcej o książce:

https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Ameryka.-Ziemia-kolorowych-pustyn/1723

 

czytaj całość »
Książka, Którą Powinniśmy Zawsze Mieć Pod Ręką

„Książeczka Jak troskliwa matka to pięknie wydana publikacja, którą powinniśmy zawsze mieć pod ręką i korzystać z niej podczas modlitwy do Maryi – radzi autorka recenzji. – Rozważania w niej zawarte są niezbyt długie i skomplikowane, z powodzeniem można czytać je w dowolnej kolejności. Dzięki tej niezwykłej książeczce spojrzycie w nowy sposób nie tylko na postać księdza Jana Twardowskiego, ale też nauczycie się pielęgnować swoje uczucie do matki – zarówno ziemskiej rodzicielki, jak i tej cudownej Panienki, której przyszło w udziale od Boga zostać Matką Jezusa Zbawiciela ludzkości”.

Książkę „Jak troskliwa matka. Rozważania na nabożeństwa majowe, różańcowe oraz roraty” poleca portal literacki SZTUKATER.PL

 

czytaj całość »
Nowość Wydawnicza

Polecamy publikację Elżbiety Dzikowskiej „Tam, gdzie byłam 3. USA".

To już trzeci tom „Tam, gdzie byłam”. Trochę nietypowy, bo tym razem Elżbieta  Dzikowska zabiera nas w podróż nie po Ameryce Łacińskiej, a po USA. Dwadzieścia siedem stanów przemierzonych kamperem, spotkania z ludźmi, historią i oszałamiającą przyrodą. A więc niewolnictwo i plantacje bawełny w Południowej Karolinie, jazz  w Luizjanie, gorączka złota w Kalifornii. Tragiczne dzieje Indian Wielkich Równin  i zapomniani budowniczowie skalnych miast w Utah czy Kolorado. Polskie ślady  w Ameryce, czyli Kazimierz Pułaski i Korczak Ziółkowski. Do tego wodospady Yosemite  i aktywne gejzery Yellowstone. Fantazyjne formacje Kanionu Bryce’a i dobrze znana  z westernów Dolina Pomników. Zapierający dech w piersiach Wielki Kanion Kolorado  i bajecznie kolorowa Malowana Pustynia. Nie zabrakło monumentalnych sekwoi  w Kalifornii i wyniosłych kaktusów saguaro w Arizonie. Tak, Stany Zjednoczone to  przepych natury i ciekawe, choć niezbyt długie dzieje, które Elżbieta Dzikowska  i Tony Halik pokazali w swoich filmach z cyklu „Pieprz i wanilia”, a teraz możemy  o nich przeczytać w tej książce. 

Więcej o książce:

https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Tam%2C-gdzie-bylam-3.-USA/1712

 

czytaj całość »
Zaglądanie W Ludzkie Serca W Książce Przepełnionej Subtelnością

Książkę „Drań” poleca blog „NIEZAWODNA NADZIEJA”.

„Kto jest gotowy na zajrzenie w ludzkie serca – pełne zranień, niepoukładania, bólu? Kto chce z boku popatrzeć, jak rozwija się miłość i jak czasem zderza się z hukiem? Ta książka jest dobra, bardzo dobra – pisze recenzentka.
Zdziera maski. Pokazuje prawdziwe relacje, sens, który gubi się czasem w pędzie codzienności. Pokazuje też ból – żywy, prawdziwy. Kto myśli, że autor zacznie prawić morały, ten się zawiedzie. Książka przepełniona jest subtelnością. Wiara to wciąż nieodkryta przestrzeń w sercach bohaterów i tak ją autor pokazuje. Jako rodzące się życie, poszukiwanie sensu i spełnienia”.

 

 

czytaj całość »
Dla Tych, Którzy Tęsknią Za Podróżami

„Książka napisana jest w bardzo dobrym stylu, widać, że każdy drobny szczegół został starannie dopracowany. Czytają się bardzo lekko i przyjemnie – pisze recenzentka. – Dodatkowo przepiękna oprawa oraz liczne zdjęcia pozwalają nam jeszcze lepiej wyobrazić sobie otoczenie, w którym byli nasi podróżnicy. Książka ta jest świetną alternatywą na czas, kiedy nie do końca możemy pozwolić sobie na podróż. Pozwala nam oczami wyobraźni przenieść się w nieznane nam do tej pory tereny, a nawet zachęcić do podróży w tamte rejony, jeśli się wahamy. Książkę serdecznie polecam wszystkim, którzy tęsknią za podróżami i mają ochotę na odskocznię od otaczającego nas świata”.

Książkę „Maharadża i królewski motor” poleca serwis internetowy MOŻNA PRZECZYTAĆ.PL

Tu przeczytacie całą recenzję:

https://moznaprzeczytac.pl/maharadza-i-krolewski-motor-witold-palak/

czytaj całość »
Nowość Wydawnicza

Oto nasza nowa propozycja dla najmłodszych Czytelników. Polecamy publikację ks. Krzysztofa Konkola „Dwie Korony. Tajemnice różańca dla dzieci".

Różaniec  jest modlitwą, która  pozwala nam głębiej wniknąć w  tajemnice naszej wiary.

Dwie Korony to propozycja dwudziestu różańcowych spotkań adresowanych do dzieci. 

Tomek razem ze swoją mamą zapraszają nas do wspólnej przygody, dzięki której lepiej poznamy życie Jezusa i ludzi, którzy w Niego uwierzyli. 

Szczególną osobą, która będzie nam towarzyszyła w tych spotkaniach, jest Maryja. Mama Jezusa i każdego z nas.

To Ona pomoże nam odkryć miłość Boga ukrytą w ważnych wydarzeniach opisanych w Ewangelii, które rozważamy, przesuwając w dłoniach paciorki różańca.

Więcej o książce:

https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Dwie-Korony.-Tajemnica-rozanca-dla-dzieci/1714

 

czytaj całość »
O Życiu Z Brzemieniem Niepełnosprawności

Książkę „Michał Milka. Łączę światy” poleca blog „NIEZAWODNA NADZIEJA”.

„Ta książka to wywiad rzeka. Z Michałem Milką, jego rodziną, przyjaciółmi, lekarzami oraz masą innych osób rozmawia Dorota Bielska.
Przyznaję, że te rozmowy są na swój sposób wyjątkowe – pisze recenzentka. – Ociekają prostotą, szczerością, spojrzeniem tych, na których na co dzień często nie zwracamy uwagi. Nie wpisują się bowiem w obraz świata idealnego, prostego, nie oczekującego.
Michał Milka to postać dość wyjątkowa, bo zespół Downa nie jest jego główną cechą charakterystyczną. Można powiedzieć, że w jakiś sposób mu się w życiu udało, bo miał rodziców, którzy wozili go po całym świecie, nie zatrzymując się na jego niepełnosprawności. Miał teatr, który go rozwinął. Dziś może pracować w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. Był jednym z uczestników programu Przemka Kossakowskiego DOWN THE ROAD. (...) Ta opowieść pokazuje człowieka prawdziwego – żyjącego na pełnych obrotach, choć naznaczonego stygmatyzacją innych i z brzemieniem niepełnosprawności”.

 

czytaj całość »
Jak Łączy Światy Michał Milka

„Michał Milka to osoba, która szerokiej publiczności może być znana z telewizyjnego programu Down the road – zespół w trasie, gdzie Michał wraz z 5 innymi uczestnikami posiadającymi zespół Downa oraz z Przemysławem Kossakowskim podróżuje po Europie. Program zyskał ogromną popularność, a nasz główny bohater urzekł widzów swoją otwartością, ciepłem i szczerością. Prywatnie Michał łączy dwa różne światy jako artysta i urzędnik. Zdobył również nagrodę publiczności w plebiscycie »Człowiek bez barier«. Książka Michał Milka. Łączę światy jest wywiadem poprowadzonym przez Dorotę Bielską (...). Jest to pozycja, która nie dotyczy tylko Michała i jego życia, ale również książka pozwalająca zrozumieć, z jakimi problemami na co dzień mierzą się osób z zespołem Downa i przybliżyć nam ich funkcjonowanie – pisze recenzentka”.

Książkę „Łączę światy” poleca serwis internetowy MOŻNA PRZECZYTAĆ.PL

Tu przeczytacie całą recenzję:

https://moznaprzeczytac.pl/michal-milka-lacze-swiaty-dorota-bielska/

 

 

czytaj całość »
O Niezwykłym Człowieku Z Zespołem Downa

„Michał ma zespół Downa, jest jednak niezwykłym człowiekiem. Robi wszystko, by żyć normalnie, pokazuje, że ktoś taki jak on może wiele osiągnąć. (...)
Czytając tę książkę czasem płakałam, a czasem się śmiałam – pisze recenzentka. – Ogromnie podziwiam Michała. Pokazuje, że nawet gdy człowiek urodzi się z zespołem Downa, to może wiele (...)”.

Książkę „Łączę światy” poleca portal literacki SZTUKATER.PL

 

czytaj całość »
Dla Pasjonatów Italii I Miłośników Dobrego Smaku

„Czytając książkę, już przy pierwszych stronach zwróciłam uwagę na osobisty rys, jaki autorka nadała tej publikacji – pisze recenzentka. – Przejawia się on na kilku płaszczyznach. »Lampart w pomarańczach« zawiera opisy konkretnych miejsc: sycylijskich miasteczek, zabytków, kwater i domów, w których zamieszkiwała podczas swoich wojaży Cichocka. Ta sama zasada dotyczy także przepisów. Zgodnie z deklaracją ze wstępu, znalazły się tu receptury na potrawy, które autorka uznała za oryginalne, odkrywcze i łatwe do przygotowania. Z pewnością nie są one reprezentatywne dla Sycylii, jednak – z tego, co widzi czytelnik – pasują do kolorytu analizowanych miejsc (...) Książkę Ewy Karoliny Cichockiej polecam wszystkim pasjonatom Italii i miłośnikom dobrego smaku”.

Książkę „Lampart w pomarańczach. Sycylijskie zapiski kulinarne” poleca portal literacki SZTUKATER.PL

 

czytaj całość »
Nowość Wydawnicza

Polecamy publikację ks. Marka Chrzanowskiego FDP „Drań".

Nie ma łatwych miłości. Prawdziwa miłość musi boleć… Takie przesłanie wybrzmiewa z kart książki ks. Marka Chrzanowskiego. Zdawać by się mogło, że to trochę wbrew ludzkiej naturze, która w pogoni za szczęściem często wybiera drogę na skróty.

Laura i Maks – młodzi ludzie, choć już z bagażem życiowych doświadczeń – uchylają nam drzwi do swojego świata. Uczucie, które ich połączyło, pragną budować na solidnych fundamentach: szczerości, prawdzie, wierności, zaufaniu, umiejętności wybaczania. W poszukiwaniu miłości doskonałej powoli odkrywają też drogę do Boga, na której dawno temu pobłądzili.

Czy im się uda?

Więcej o książce:

https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Dran/1704

 

 

czytaj całość »
Szczera Do Bólu Opowieść O Indiach

Książkę Witolda Palaka „Maharadża i królewski motor” poleca blog „NIEZAWODNA NADZIEJA”.

„Ta opowieść jest szczera, czasem do bólu – pisze recenzentka. – Pokazuje prawdziwe oblicze podróży wśród ludzi o innej mentalności. Podziwiałam opowieści autora o tym, jak wiele razy źle ocenił tubylców – choćby w sytuacji, gdy był zmuszony zaufać obcemu (bo np. motor zepsuł się pośrodku niczego…). Myślał, że zostanie oszukany – było wręcz przeciwnie.

Ta opowieść dotyka miejsc, ludzkiej mentalności, sytuacji, które były udziałem autora. Wszystko to opowiedziane jest tak, że każda strona wciąga i budzi zaskoczenie i niedowierzanie, czasem uśmiech”.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl