Dane teleadresowe

Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o.
ul. Bpa Dominika 11
83-130 Pelplin
woj. pomorskie
585 361 757
sekretariat@bernardinum.com.pl
NIP: 5932459521
REGON: 220141405

Produkty tygodnia
Małe cuda Boga
Małe cuda Boga
19,90 zł 10,00 zł
szt.
Jestem na Mszy Świętej. Tajemnica Eucharystii
Jestem na Mszy Świętej. Tajemnica Eucharystii
14,90 zł 10,00 zł
szt.
Lot koło Nagiej Damy
Lot koło Nagiej Damy
45,00 zł 30,00 zł
szt.
Cypr. Cudowna wyspa Afrodyty. Szkice z podróży
Cypr. Cudowna wyspa Afrodyty. Szkice z podróży
44,90 zł 30,00 zł
szt.
Dywizjon 303
Dywizjon 303
14,90 zł 10,00 zł
szt.
Kaplica Sykstyńska
Kaplica Sykstyńska
69,90 zł 35,00 zł
szt.
Zamyślenia wiejskiego proboszcza
Zamyślenia wiejskiego proboszcza
29,90 zł 26,00 zł
szt.
O Wydawnictwie

O Wydawnictwie literackim Bernardinum

Druga połowa XIX wieku to czas rozwoju ruchu wydawniczego w Pelpinie. Wówczas to Pelpin stał się znanym i cenionym ośrodkiem ośrodków pracy umysłowej i piśmienniczej na Pomorzu. Swój dynamiczny rozwój miejscowość ta zawdzięczała m.in. znajdującej się tu siedzibie biskupa oraz Wyższego Seminarium Duchownego i progimnazjum Collegium Marianum. Jej atutem było dogodne połączenie kolejowe oraz okolica zamieszkała przez polskie ziemiaństwo. W 1830 roku powstała w Pelpinie pierwsza drukarnia – a kolejne pokolenia rozwijały jej dorobek, zapewniając coraz lepszą jakość druku. Warto również wspomnieć o drukarni uruchomionej w Pelpinie powstałej pod koniec lat 60. XIX wieku, funkcjonującej później jako Drukarnia i Księgarnia „Pielgrzym”.
 
Wydawnictwo, postawione na wysokim poziomie, służyło społeczeństwu do 1939 roku, kiedy to jego działalność przerwała II wojna światowa. Pelpliński ośrodek wydawniczy w czasach powojennych związany jest przede wszystkim z działalnością Kurii Biskupiej i Seminarium Duchownego. Akcja wydawnicza w tych instytucjach rozpoczęła się od września 1945 roku i z różnym natężeniem trwa do dziś. W kwietniu 1993 roku powstało Wydawnictwo Wyższego Seminarium Duchownego "Bernardinum" jako kontynuacja pracy Zakładu Małej Poligrafii działającego od 1979 roku. Zajmował się on drukiem podręczników dla seminarium i lektur pomocniczych. Wraz z powstaniem Wydawnictwa "Bernardinum" rozpoczął się jego dynamiczny rozwój - zwiększyła się liczba pracowników wydawnictwa , a stare urządzenia drukujące zostały zastąpione przez nowoczesne.

       
Zakres działalności drukarni obejmował nie tylko druk książek, ale też czasopism takich jak "Gitara i bas", "Muzyczna gazeta reklamowa" czy "List do Pani". Wydawano też roczniki naukowe "Studia Pelplińskie" oraz kleryckie pismo "Spojrzenia". Drukarnia współpracowała m.in. z kilkoma firmami poligraficznymi i odbiorcami książek na terenie całego kraju. Kolejna pelplińska oficyna – czyli Wydawnictwo Diecezjalne – powstała 15 kwietnia 1987 roku jako Zakład Poligraficzny Diecezji Chełmińskiej i Wydawnictwo Kurii Biskupiej Chełmińskiej.

Wydawnictwo Diecezjalne ma w swoim dorobku druk 52 książek, z czego połowa to książki religijno-liturgiczne, a pozostałe to pozycje to książki historyczne oraz z zakresu historii sztuki, pedagogiki oraz socjologii. Dużym sukcesem wydawniczym tej drukarni okazał się album ks. Janusza St. Pasierba "Pelplin i jego zabytki" wydany w 1993 roku w koedycji z Wydawnictwem "Interpress" w Warszawie. Z początkiem 1998 roku w wyniku połączenia Wydawnictwa Diecezjalnego z Wydawnictwem Wyższego Seminarium Duchownego "Bernardinum" powstała nowa oficyna wydawnicza – Wydawnictwo Diecezji Pelplińskiej "Bernardinum". Atutem nowo powstałej drukarni w województwie pomorskim jest nowoczesny park maszynowy oraz zespół doświadczonych pracowników. Dzięki temu nasze wydawnictwo jest dziś w stanie podołać każdemu wyzwaniu. Jesteśmy znani z profesjonalizmu, rzetelności i terminowości w realizacji usług. Uważamy się za spadkobierców Gutenberga – dlatego jesteśmy solidni tak jak jego dzieło.

Polityka organizacji

Nasza organizacja składa się z drukarni oraz wydawnictwa. Naszej działalności przyświeca cel, jakim jest wspieranie kultury narodowej i popularyzacja nauki Kościoła, poprzez szeroką gamę wydawnictw książkowych i czasopism. Stawiamy na zrównoważony rozwoju oraz troskę o pracowników, których uważamy za najważniejszą wartość firmy. Stale się rozwijamy i doskonalimy naszą działalność poligraficzną. Zapewniając wysokiej jakości druku i szybkie terminy realizacji zamówień – udaje nam się osiągnąć zgodną współpracę z naszymi Klientami biznesowymi.

Aby te cele zrealizować musimy:
 • podnosić satysfakcję klienta, poprzez:
  - badanie zadowolenia klienta po wykonaniu usługi,
  - indywidualne traktowanie klientów stałych – promocje, rabaty,

 • całkowicie wyeliminować reklamacje poprzez:
  - podnoszenie skuteczności kontroli wyrobu na wszystkim etapach realizacji,
  - badanie incydentów wewnętrznych na produkcji i w trakcie przygotowania produkcji,

 • podnosić świadomość pracowników poprzez:
  - zwiększanie ilość szkoleń oraz poprawę ich skuteczności,
  - włączenie ich w prace związane z doskonaleniem systemu zarządzania.

Zadeklarowana polityka jakości zobowiązuje pracowników do spełnienia wymagań systemu

zarządzania jakością i ciągłego doskonalenia jego skuteczności,

zgodnego z normą  ISO 9001:2008 .


Za pełną realizację niniejszej polityki jakości odpowiedzialność przyjmuje Zarząd Wydawnictwa.
 


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl