Święty Franciszek Seraficki na Roztoczu

Cena: 60,00 zł 60.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Autorowi publikacji udało się w trafny sposób scharakteryzować zasadnicze elementy franciszkańskiej ikonografii na Roztoczu.

Książka składa się z trzech rozdziałów. W pierwszym w wyczerpujący sposób przedstawiona została historia kultu św. Franciszka na tym terenie. Drugi stanowi interesującą analizę ikonografii świętego. Na uwagę zasługuje fakt, iż autor przedstawia nie tylko dzieła uznane, ale swoje wnioski opiera także na obiektach ulotnych, tzw. świętych obrazkach, których ogromną kolekcję ma w swoim posiadaniu. W rozdziale trzecim zaprezentowana została postać św. Franciszka w malarstwie Elżbiety Hałasy.

Autor publikacji sprawnie posługując się metodą analizy ikonograficznej i komparatystyki źródeł, porównuje malarstwo wspomnianej artystki z wybitnymi dziełami sztuki, ukazując postać świętego na tle typowych elementów roztoczańskiego krajobrazu.

Publikacja prof. Kusiaka jest nie tylko historyczną i ikonograficzną analizą, jest też prezentacją kolekcji autora, co warte podkreślenia, jedynej takiej na terenie Polski.

Dane techniczne

Autor Franciszek Kusiak
Rok wydania 2016
Oprawa twarda
Liczba stron 296
ISBN 978-83-7823-758-7
EAN 9788378237587

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl