MODLIMY SIĘ O UWOLNIENIE. PRZESZKODY, DEWIACJE I MAGICZNE TENDENCJE W MODLITWIE CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

Cena: 22,00 zł 22.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Modlitwa jest doświadczeniem wiary, w której nie mówi się o sobie samym, o jakiejś idei albo nieosobowej sile, ale ten, kto się modli, rozpoznaje osobową, rzeczywistą i żywą obecność Boga.

Autor prowadzi rozważania na temat natury modlitwy chrześcijańskiej, nakreśla jej zasadnicze elementy, odróżnia ją od synkretystycznych praktyk nowych ruchów religijnych i wymienia niektóre jej dewiacje. Od modlitwy emocjonalnej lub psychologicznej po rozproszenia na modlitwie, od oschłości podczas „ciemnych nocy” po automatyczne nawyki w modlitwie.

Ze szczególną uwagą Autor analizuje znaczenie modlitwy w rytuałach magicznych i ezoterycznych, które zastawiają na człowieka pułapkę w postaci natychmiastowego uzdrowienia i łatwych rozwiązań własnych problemów. Wypływa z tego poważne zagrożenie nawiązania okultystycznych więzi z mocami Złego. Zatem należy z uwagą przyjrzeć się rozmaitym formom modlitwy wstawienniczej, modlitwy o uwolnienie i egzorcyzmom, na których temat krąży wiele mylnych i pokrętnych idei.

Cennym dodatkiem do tych rozważań jest refleksja bp. Alfredo Battistiego, emerytowanego biskupa w Udine, który przedstawia czytelnikowi drogę modlitwy uwolnienia w świetle ewangelicznych błogosławieństw. Na zakończenie tekstu Autor załącza niektóre modlitwy wyjęte z Rytuału egzorcyzmów do prywatnego użytku wiernych.
Leoluca Pasqua urodził się w Corleone (Palermo) 3 listopada 1967 roku. Zdobył tytuł magistra w Konserwatorium Dóbr Kultury na Uniwersytecie w Udine; uzyskał licencjat na wydziale teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym Sycylii im. „Świętego Jana Ewangelisty” w Palermo. Kapłan archidiecezji Palermo, wykonywał posługę egzorcysty. Obecnie jest wicerektorem Arcybiskupiego Seminarium. Zaangażowany w posługę słuchania i rozeznawania, spełnia bezcenne dzieło formacji na tematy dotyczące magii i świata okultyzmu, wykazując ich strategie i zagrożenia.

PATRONAT MEDIALNY: Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym

Dane techniczne

Autor Leoluca Pasqua
Przekład Wiesława Dzieża
Rok wydania 2011
Oprawa miękka
Liczba stron 180
Format 125 x 195
ISBN 978-83-62994-30-4
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl