Kinga & Chopin PROWADZIŁ NAS LOS

Cena: 37,50 zł 37.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Od wydawcy

Pięć lat spędzonych w drodze. Świat niemal cały objechany autostopem. Podróż, co wzięła się z marzeń dwojga młodych ludzi, którzy mieli odwagę po prostu je spełnić. W zasadzie bez planu, w zasadzie bez pieniędzy – z ufnością w łaskawość losu oraz z wiarą w ludzi. To urzekło tysiące już osób: tych napotkanych w drodze i tych śledzących ich drogę niemal „na żywo", w Internecie. A potem – tych tłumnie wypełniających liczne sale w całej Polsce, gdzie po powrocie Kinga i Chopin usiłowali w ramach kilku krótkich godzin przekazać istotę swoich przeżyć.
Słuchacze tonęli w morzu przygód, barw, smaków, nastrojów, ludzkich twarzy. Koniec końców to wszystko składało się zaś na przesłanie – może nie odkrywcze, ale takie, o którym zapominamy w świecie nakazów, zakazów, granic, stra­chu, uprzedzeń i wszechwładnej „kasy". Otóż: wystarczy chcieć. Jaka ulga! No i inspiracja...
Bardzo chcieliśmy też – Kinga, Chopin i my, z „Poznaj Świat" – aby powstała ta książka. Nie było łatwo. Ogromny materiał, w formie dziennika zgromadzony w Internecie, starczyłby na kilka grubych tomów. Bolesne cięcia, setki odrzuconych zdjęć... Autorce udało się jednak ocalić – w tym co pozostało – ducha tej podróży. Ideę poznawania świata poprzez ludzi, w których życie wkraczali oboje nieustannie – na krócej bądź dłużej. Smakowali przecież codzienność prostego wieśniaka z gór Boliwii, japońskiego lekarza czy tybetańskiego mnicha. Snuli refleksje nad życiem, rozciągnięci w hamakach zrelaksowanych Indian Kuna na wyspach San Blas i walczyli o byt, dusząc się smogiem, wśród zabieganych Tajwańczyków. W sumie – przeżyli solidny kawał prawdziwego życia. To właśnie – nie widoki czy słynne budowle – jest solą tej książki.

Janusz Czerwiński

Dane techniczne

Autor Kinga Choszcz, Radosław Siuda
Rok wydania 2004
Oprawa twarda
Liczba stron 471
Format 145 x 210
ISBN 83-7380-168-5

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl