Produkty tygodnia
Zima na Majorce
Zima na Majorce
25,00 zł
szt.
Tajlandia. Dwa spełnione marzenia
Tajlandia. Dwa spełnione marzenia
44,90 zł 30,00 zł
szt.
Zasolony król
Zasolony król
44,90 zł 40,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.
UWAGA!

W związku ze wzmożonym ruchem przesyłkowym, gwarantujemy dostarczenie w terminie książek zamówionych do 18 grudnia. Książki zamówione po 18 grudnia mogą nie zostać dostarczone do świąt Bożego Narodzenia.

Dziesięć bram świata

Opis

Patronat medialny:

 

Autor podróżniczej książki „Dziesięć bram świata” zjeździł niemal cały Trzeci Świat i przeżył dramatyczne chwile. Spośród setek miejsc i dziesiątek zapierających dech w piersiach przygód - wybrał  dziesięć, które wywarły na nim największe wrażenie.
Zabiera czytelnika na krańce świata pokonując granice, których nie ma na mapach. Dociera na Jawę, by towarzyszyć górnikom wydobywającym w skrajnie niebezpiecznych warunkach siarkę z dna czynnego wulkanu. Przenosi się do Indii, gdzie atakuje go nożownik i spotyka przerażających żebraków oraz „świętych mężów”. Płynie po Amazonce, przedziera się przez dżunglę i poznaje niezwykłego Indianina. W Boliwii unika śmiertelnie niebezpiecznego więzienia przedostając się przez zieloną granicę do Peru, by uczestniczyć tam w krwawej ofierze potomków Inków. W afrykańskim Mali szuka zaginionego podczas wojny przyjaciela, a w dolinie rzeki Omo w Etiopii poznaje dzikie plamiona, których za kilka lat nie będzie, by potem uciekać stamtąd przed powodzią, w której ginie siedemset osób. W Betlejem pomaga ranionej przez izraelskich żołnierzy pięknej palestyńskiej dziewczynie, a dwa lata później poznaje w Damaszku jej ojca, syryjskiego terrorystę. W Stambułu podczas trzęsienia ziemi wali się hotel, w którym mieszka, w Kurdystanie opowiada mu o swoim życiu stary bojownik kurdyjski, który nienawidzi Turków, a w Nikozji poznaje skrzywdzonego przez los cypryjskiego Turka, który nienawidzi Greków.
Jest to książka o świecie, w którym natura, historia, nędza, okrucieństwa i wojny kształtują losy i charaktery ludzi. A równocześnie cudowna pięknem opisanych bohaterów, pełna emocji i wydarzeń „nie z tej ziemi”. Kiedy się ją kończy, fascynacja łączy się z ulgą, że żyjemy tu, a nie tam.
Książce patronuje radiowa „Trójka”, która przyznała jej Trójkowy Znak Jakości, a Michał Ogórek, Michał Nogaś z „Trójki” i Marek Czyż z TVP Info ocenili ją entuzjastycznie. Ogórek: Po lekturze książki Biedzkiego  jesteśmy bardziej zaciekawieni światem niż przed nią. Czyż: Już dawno nikt nie zabrał mnie w podróż, z której tak bardzo nie chciałem wracać. Nogaś: Lektura książek Biedzkiego to odkrywanie świata na nowo.

 

Tadeusz Biedzki – przedsiębiorca, podróżnik i pisarz. Urodził się w Rudzie Śląskiej w 1953 roku, od lat mieszka w Rogoźniku koło Katowic. Znany na Śląsku przedsiębiorca, właściciel i współwłaściciel kilku przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych. W latach siedemdziesiątych reporter „Polityki”,
a w osiemdziesiątych „Przeglądu Tygodniowego”. Po upadku komunizmu redaktor naczelny „Trybuny Śląskiej” (1991-2000). Od 2000 roku konsul honorowy Łotwy w Katowicach.
Od dwudziestu pięciu lat podróżuje z żoną po świecie, zaglądając tam, gdzie nie docierają turyści. Odwiedził kilkadziesiąt państw. Fascynuje go egzotyka, Trzeci Świat i historia.
Swoje przygody, egzotyczne miejsca i ludzi opisuje w książkach i reportażach. Jego „Sen pod baobabem” uznano za Podróżniczą książkę 2012 roku, a wydaną w 2013 roku „Zabawkę Boga” – porównywaną z „Kodem Leonarda da Vinci” oraz  „Imieniem Róży – za nowatorską powieść, łączącą elementy podróżnicze, historyczne i sensacyjne. W 2014 roku Zakon Rycerski Templariuszy nagrodził za nią autora  Honorowym Mieczem Dobrego Rycerza; obdarzono go też tytułem Hanysa 2014 roku oraz nagrodą  Złotych Bobrów 2014 roku.
W książce „Dziesięć bram świata” zebrał dziesięć dramatycznych wydarzeń, jakie przeżył, oraz zdumiewających losów ludzi, których poznał w świecie.

Więcej o książce i autorze

 

Książka w wersji eBook:

Dane techniczne

Autor Tadeusz Biedzki
Rok wydania 2014
Oprawa miękka (szyta nićmi ze skrzydełkami)
Liczba stron 320
Format 145x205
ISBN 978-83-7823-446-3
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl