Produkty tygodnia
Pojedynek z Syberią
Pojedynek z Syberią
49,90 zł 40,00 zł
szt.
Moja piękna Europa
Moja piękna Europa
44,90 zł 35,00 zł
szt.
Psotnik
Psotnik
26,00 zł 22,00 zł
szt.
Jest cudnie - książeczka z płytą CD
Jest cudnie - książeczka z płytą CD
29,90 zł 26,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.

Ciernie wody

Cena: 15,00 zł 15.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Książka jest zbiorem nowych wierszy poety i pisarza z Sopotu.
„(...) Jak zawsze u Zbyszka, podstawowym obrazem jest morze. Morze nieforemne, ogromne, nie dające się uchwycić. W innej swej książce napisał, że – według typologii Bachelarda – żywiołem jego poezji powinna być nie woda, lecz powietrze. Morze jednak, ku któremu dąży, które w jego wierszach się zjawia, to są wszystkie, jeszcze niezróżnicowane żywioły, z ogniem włącznie. Zbyszek pisze wiersz podzielony na utwory i na tomiki, (...) w istocie jeden wiersz zawierający jedną wizję, której nie da się uchwycić, przedstawić, namalować. Wizję jednocześnie wewnętrzną i zewnętrzną. Morze Zbyszka nie ma granic (...).” (Jacek Łukasiewicz)
„O Jankowskim mówiło się »racjonalista«, do tego zachłanny, (...) usiłujący myślą uchwycić nieuchwytne, pojąć rozumem niepojęte. Czytając najnowsze wiersze Jankowskiego odnoszę jednak wrażenie, że jego żądza poznania uległa pewnej przemianie, jakby wyciszeniu, złagodzeniu, co bynajmniej nie znaczy, że poeta spuścił z najwyższego tomu, że spasował w swym epistemologicznym nieprzejednaniu – bynajmniej, tyle że na starość stał się racjonalistą mistycznym (chociaż może zawsze nim był w skrytości ducha, ten – między Bogiem a prawdą – wspaniale rozległy i głęboko judeo-chrześcijański buddysta-(a)gnostyk (...)” (Katarzyna Bieńkowska)

Dane techniczne

Autor Zbigniew Jankowski
Rok wydania 2003
Oprawa twarda
Liczba stron 73
Format 130 x 200
ISBN 83-7380-041-7
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl