Produkty tygodnia
Tajemnice kultury salonów gdańskich
Tajemnice kultury salonów gdańskich

15,00 zł

Cena regularna: 30,00 zł

Najniższa cena: 30,00 zł
szt.
Przygoda na rafie
Przygoda na rafie

15,00 zł

Cena regularna: 24,90 zł

Najniższa cena: 24,90 zł
szt.
Indie. Ład chaosu
Indie. Ład chaosu

50,00 zł

Cena regularna: 59,90 zł

Najniższa cena: 59,90 zł
szt.
Jak dbać o sen?
Jak dbać o sen?

17,00 zł

Cena regularna: 19,90 zł

Najniższa cena: 19,90 zł
szt.
Dane teleadresowe

Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o.
ul. Bpa Dominika 11
83-130 Pelplin
woj. pomorskie
585 361 757
sekretariat@bernardinum.com.pl
NIP: 5932459521
REGON: 220141405

Twoja wiara? Twoja siła! Twoje bogactwo!

Cena: 29,90 zł 29.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Ksiądz Bogdan Piwowarczyk nie owija w bawełnę. Ocenia kondycję współczesnego świata, wytyka mu jego niedostatki i potępia wady. Jako źródło upadku moralności wskazuje konsumpcjonizm, który prowadzi do bezrefleksyjnego życia oraz przysłowiowej „kultury brzucha, a nie ducha” i braku poszanowania godności człowieka. Nie pociesza, nie głaszcze dobrotliwie po głowie, ale wskazuje na możliwość wyboru swojej ścieżki życiowej – nastawionej na byle jaką przyjemność i łatwe życie lub trudniejszej, ale zdecydowanie bardziej wartościowej – chrześcijańskiej, bliskiej Bogu. Książka „Twoja wiara? Twoja siła! Twoje bogactwo!” motywuje do działania i zachęca do krytycznego myślenia. Ksiądz Piwowarczyk dokonując diagnozy współczesnego świata, zwraca uwagę na to, że umiejętność samodzielnej oceny zjawisk i sytuacji powoli zanika, wprawiając człowieka w otępienie i bezczynność. Wizja świata początku XXI wieku nie jest pokrzepiająca. Autor nie próbuje zaklinać rzeczywistości i opisywać jej taką, jaka nie jest. Szczerość, z jaką się wypowiada, sprawia, że czytelnik nie boi się mu zaufać i uznać książki za godną uwagi. 

 Ks. Piwowarczyk przekonuje, że chrześcijanin nie jest istotą biorącą się znikąd, należącą do jakiegoś innego świata, o którym wszyscy tyle dobrego słyszeli, ale nigdy go nie widzieli. Autor zaznacza, że dążenie do świętości jest powołaniem każdego wierzącego człowieka, jednak troska o dobro ziemskie także należy do jego obowiązków. Spojrzenie na kwestię cielesnego życia jest świeże i zaskakująco proste. Ks. Piwowarczyk porusza jakże aktualną kwestię stosunku Kościoła do polityki, funkcjonowania chrześcijan w przestrzeni społecznej oraz odpowiedzialności za to, co robimy, ale także za wszystkie te sytuacje, w których nie zrobiliśmy nic. Niezwykle ciekawe wydały mi się fragmenty książki, w których mowa jest o pośrednim wpływie człowieka na świat, w którym żyje. Ks. Piwowarczyk zaznacza, że równie istotne są konkretne działania, jak i wspieranie określonych przedsięwzięć lub ich negowanie. 

 Autor pokazuje także, w jaki sposób upadek wiary we współczesnej Europie wpływa na jej kształt, renomę oraz znaczenie w świecie. Odkąd odwróciła się od chrześcijaństwa, a więc swoich korzeni, bo jak wiadomo to właśnie Biblia jest jednym z dwóch filarów europejskości, jej siła zaczęła słabnąć. Współczesne problemy ekonomiczne, gospodarcze, ale także socjologiczne nieustannie przewijają się w książce jako konsekwencja odsunięcia się Europejczyków od Boga. Cały osobny rozdział ks. Piwowarczyk poświęca Maryi. Koresponduje on z wcześniej poruszanymi kwestiami, staje się odpowiedzią na pytanie, w jaki sposób radzić sobie z piętrzącymi się problemami. Autor nawołuje także do ewangelizacji laickiej sztuki i kultury.

 Książka „Twoja wiara? Twoja siła! Twoje bogactwo!” bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Styl księdza Bogdana Piwowarczyka cechuje klarowność wywodu, precyzyjność oraz doskonałość w dobieraniu przykładów ilustrujących opisywane zagadnienia. Brak tutaj nużącego pouczania lub niepotrzebnego narzekania na kształt zastanej rzeczywistości.

 Czytelnik jest w stanie wyczuć, że książka ks. Piwowarczyka jest owocem troski o losy współczesnego człowieka i świata. Autor zachęca do refleksji – nie tylko religijnej, ale refleksji w ogóle. Tempo życia XXI wieku wymusza ciągły pośpiech oraz wykonywanie czynności z mechaniczną, a więc bezmyślną swobodą. Ksiądz Piwowarczyk przekonuje, że w życiu liczy się coś więcej niż tylko „odhaczenie” zadań do wykonania.

Recenzja pochodzi ze strony  https://sztukater.pl/ksiazki/item/22916-twoja-wiara-twoja-sila-twoje-bogactwo.html

Dane techniczne

Autor Ks. Bogdan Piwowarczyk
Rok wydania 2016
Oprawa miękka
Liczba stron 188
Czyta 155x210x11
ISBN 978-83-7823-801-0
EAN 9788378238010
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl