Stolem z morza i Kaszub. Życie i twórczość Mariana Mokwy (1889-1987)

Cena: 32,00 zł 32.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Romuald Tadeusz Bławat

Urodził się w Gdyni, jest doktorem nauk humanistycznych, stypendystą Centro Incontri e Studi Europei w Rzymie, a także współautorem i realizatorem międzynarodowych projektów finansowanych przez Unię Europejską. Autor wstępów do książek historycznych i wielu artykułów z dziedziny historii sztuki i ochrony zabytków publikowanych w pismach naukowych i centralnych periodykach.

Dobrze się stało, że po wielu próbach mamy przed sobą najpełniejsze do tej pory monograficzne opracowanie działalności artystycznej i społecznej Mariana Mokwy na Pomorzu. Jest to dzieło kompletne, którym Romuald Tadeusz Bławat przywraca należne Mokwie miejsce w polskiej historii sztuki oraz w dziejach XX-wiecznej polskiej kultury artystycznej na Pomorzu.

prof. dr hab. Jan Wiktor Sienkiewicz,

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

 

Praca doktorska Romualda Bławata wpisuje się w cykl rozpraw mających na celu zrekonstruowanie środowiska współczesnych malarzy polskich tworzących poza wielkimi centrami artystycznymi. (…) Dla mnie osobiście najciekawsza jest pierwsza część rozprawy, która dotyczy wczesnej twórczości artysty. Jest ona nieznana badaczom i jednocześnie zmienia ocenę artysty, który kojarzony jest jedynie z wybranymi motywami morskimi.

prof. dr hab. Waldemar Deluga,

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Warszawie

Dane techniczne

Autor Romuald Tadeusz Bławat
Rok wydania 2011
Oprawa miękka szyta nićmi
Liczba stron 256
Format 170x235
ISBN 978-83-62994-92
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl