Produkty tygodnia
Dalej są tylko lwy. Afrykańskie przygody Kasi
Dalej są tylko lwy. Afrykańskie przygody Kasi
44,90 zł 20,00 zł
szt.
Zabrałam brata dookoła świata
Zabrałam brata dookoła świata
39,90 zł 25,00 zł
szt.
Przygoda na rafie 2
Przygoda na rafie 2
24,90 zł 15,00 zł
szt.
Łoś - urodziwy brzydal
Łoś - urodziwy brzydal
80,00 zł 65,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.

Stanisław Olesiejuk

Cena: 79,00 zł 79.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Dosyć pokaźnych rozmiarów album prezentujący prace plastyczne Stanisława Olesiejuka. I choć książka jest duża, to prezentowane w niej rysunki, linoryty, obrazy i grafiki są raczej niewielkie i dzięki temu na jednej stronie jest ich kilka. O ile rysunki wykonywane przeważnie węglem, ołówkiem, długopisem czy kredką przedstawiają pejzaże, portrety oraz niektóre obiekty architektury krajobrazu, o tyle obrazy wykonane farbami olejnymi na płótnie, pastelami i gwaszem prezentują wrażliwemu odbiorcy współczesnych sztuk plastycznych przeważnie rozległe abstrakcyjne przestrzenie i różnorodne figury w nich usytuowan e. Z pozoru wydawać by się mogło, że podpisy umieszczone przez autora tych dzieł pod spodem każdego z nich sugerować mogą jednoznaczny sposób ich interpretacji. Tak jednak nie jest, gdyż niebywała różnorodność i bogactwo asocjacji i odniesień do rzeczywistości końca XX i początku XXI wieku jest w prezentowanych pracach tak wielkie, iż angażuje, rzec by można bez reszty wyobraźnię widza i pochłania całą jego wymagającą twórczej postawy wobec dzieła uwagę. Twórczość Stanisława Olesiejuka ma, bowiem bardzo wizualny i sugestywny zarazem charakter i styl. Na dodatek autor stworzył także kilka „Przestrzeni metafizycznych”, pozwalając widzowi na dokonywanie także i na kanwie tych obrazów licznych konstatacji, konstruktywnych przemyśleń i refleksji.

       Album zawiera 134 reprodukcje pochodzące z sześciu wyodrębnionych okresów twórczości wybitnego artysty plastyka. Przeglądając tę bardzo ciekawą pracę, możemy zaznajomić się również z interesującą biografią twórczą Stanisława Olesiejuka oraz z osiągnięciami w zakresie sztuk plastycznych trwającymi przez czterdzieści lat jego pracy artystycznej.
 
                                                                                                       Marek Biegalski

Dane techniczne

Autor Elwira Worzała
Rok wydania 2010
Oprawa twarda
Liczba stron 96
Format 235 x 330
ISBN 978-83-7380-790-7

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl