Skarby

Cena: 14,90 zł 14.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Skarby to ewangeliczne medytacje i wiersze poruszające egzystencjalne kwestie. Autorka pragnie podzielić się skarbem wiary i bogactwem doświadczanym w kontakcie ze Słowem. A jak zapewniał bł. Jan Paweł II: wiara umacnia się, gdy jest przekazywana. Stąd pomysł podzielenia się z drogim Czytelnikiem.

Niechaj Skarby świecą w codzienności blaskiem Słowa. Niechaj pomogą rozświecić się skarbom w Twej duszy i życiu w blasku Wschodzącego Słońca – najcenniejszego Skarbu ludzkości. I tak niemożliwe staje się możliwe.

 

Lidia Maria Przybysz urodziła się i wychowała w Łodzi. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Służba słowu ludzkiemu poprowadziła ją do służby Słowu przedwiecznemu. Podjęła decyzję o wstąpieniu do Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego mającego dom prowincjalny w Raciborzu. Wieloletnie doświadczenie pracy katechetycznej (w Raciborzu, Mielcu, Nysie, Bydgoszczy, Chludowie koło Poznania) z dziećmi i młodzieżą przenika jej dorobek literacki. Lidia to imię zakonne, które przyjęła w dniu obłóczyn.

Twórczość jej wyrasta z wiary, z obcowania z Bogiem i człowiekiem, ma charakter refleksyjny, zakorzeniony w Biblii. Często przebija psalmiczny ton, afirmacja stworzenia połączona z tęsknotą za Bogiem. Jest autorką poezji oraz modlitewno – poetyckich refleksji. Dotychczas ukazały się m.in.: Blisko, Spotkanie, Na pewno i może, Najmniejsza, W jedności z Ofiarami, Ojcze nasz, Droga krzyżowa. Rozważania dla dzieci, kazania Maj z Matką Bożą.

Dane techniczne

Autor Lidia Maria Przybysz
Rok wydania 2012
Oprawa miękka
Liczba stron 112
Format 125 x 195
ISBN 978-83-7823-127-1
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl