Skały. Formy, struktury, barwy

Cena: 59,90 zł 59.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Album „Skały. Formy, struktury, barwy” zaprasza do podróży przez świat fascynujących skalnych dziwów natury. Różnorodność rodzajów skał w obrębie trzech ich głównych typów, tzn. skał magmowych, osadowych i metamorficznych, wynika z ich cech chemicznych, fizycznych, ich odmiennej odporności na działanie procesów zewnętrznych. Wietrzenie i erozja powodują, że powstają zadziwiające skalne formy i kształty.

Przybierają one także różnorodne barwy z szerokiej palety kolorów, a ich struktury dają moc ciekawych, fascynujących ułożeń. Album zawiera charakterystykę i ilustrację fotograficzną 75 obiektów skalnych, położonych w różnych regionach Ziemi. Są wśród nich skały i formy obszarów wulkanicznych, geotermalnych, pustyń, gór, obszarów zlodowaconych, wybrzeży morskich i jaskiń. Takie właśnie ciekawe miejsca z zakresu geologii i geomorfologii są przedmiotem zainteresowania turystów w ramach młodej dziedziny turystyki, jaka jest geoturystyka.

 

Zdzisław Preisner, dr geografii, podróżnik, fotograf, wykładowca WSB w Toruniu, członek rzeczywisty Polskiego Oddziału The Explorers Club w Nowym Jorku, Royal Geographical Society w Londynie, Polskiego Towarzystwa Geograficznego. W czasie podróży odwiedził 120 krajów na wszystkich kontynentach. Zgromadził ponad 130 tys. zdjęć, w tym znaczącą ilość z zakresu tematyki, jaką obejmuje album.

 

Dane techniczne

Autor Zdzisław Preisner
Rok wydania 2019
Oprawa twarda
Liczba stron 160
Format 302 x 215
ISBN 978-83-8127-187-5
EAN 9788381271875
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl