Przez krzyż do Nieba. Błogosławieni. Kardynał Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka

Cena: 49,90 zł 49.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Album pod tytułem Przez Krzyż do Nieba ukazuje znakomite sylwetki dwojga polskich błogosławionych – kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

W albumie znajdują się życiorysy i zdjęcia historyczne nowych błogosławionych. Szczególną uwagę poświęcono ciekawemu związkowi życia kardynała Stefana Wyszyńskiego, arcybiskupa Warszawy, ze swoim poprzednikiem św. Zygmuntem Szczęsnym Felińskim, który sprawował tę funkcję w czasie caratu. Zarówno abp Feliński, jak i kard. Wyszyński byli prześladowani przez współczesne im władze, czyli przez carat i komunizm. Dewizę non possumus kard. Wyszyński zaczerpnął właśnie od swojego poprzednika.

Wstęp do albumu napisał ks. Bogusław Turek, podsekretarz Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, uczestnik uroczystości razem z legatem papieskim kardynałem Marcello Semeraro, który dokonał beatyfikacji i wygłosił homilię.

W albumie ukazano reportaż z dnia uroczystości 12 września 2021 r. w Świątyni Opatrzności Bożej. Można również przeczytać wypowiedzi papieża Franciszka dotyczące tych postaci.

Album w oprawie twardej liczy 136 stron.

 

Dane techniczne

Autor Grzegorz Gałązka
Rok wydania 2021
Oprawa twarda
Liczba stron 136
Format 205 x 205
ISBN 978-83-8127-730-3
EAN 9788381277303
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl