Produkty tygodnia
Śniła mi się miłość
Śniła mi się miłość

25,00 zł

Cena regularna: 39,90 zł

Najniższa cena: 39,90 zł
szt.
Jedno lato w Himalajach
Jedno lato w Himalajach

25,00 zł

Cena regularna: 34,90 zł

Najniższa cena: 34,90 zł
szt.
Indie. Ład chaosu
Indie. Ład chaosu

40,00 zł

Cena regularna: 59,90 zł

Najniższa cena: 59,90 zł
szt.
Niepokalane poczęcie Matki. Arcydzieło Trójcy Przenajświętszej. Zarys mariologii obiektywnej
Niepokalane poczęcie Matki. Arcydzieło Trójcy Przenajświętszej. Zarys mariologii obiektywnej

62,00 zł

Cena regularna: 69,90 zł

Najniższa cena: 69,90 zł
szt.
Dane teleadresowe

Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o.
ul. Bpa Dominika 11
83-130 Pelplin
woj. pomorskie
585 361 757
sekretariat@bernardinum.com.pl
NIP: 5932459521
REGON: 220141405

Polsko, Ojczyzno moja! Twoja tożsamość wczoraj, dziś i jutro (oprawa miękka) - OUTLET

Cena: 19,90 zł 19.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Uwaga!

Książki pochodzą ze zwrotów i mogą posiadać przytarte okładki, zagięcia lub zadrapania. Publikacje nie podlegają wymianie na towar pełnowartościowy. Każdy egzemplarz posiada naklejkę z informacją „Outlet”.

 

Książka „Polsko, Ojczyzno moja!” podpowiada, aby w świetle wiary odczytywać historyczne zadania, jakie Bóg nakłada na ramiona narodu. Polakom – podpowiadają papieże – Pan historii  wyznaczył misję „przedmurza chrześcijaństwa”. Polska została też nazwana „sercem Europy”, krajem tolerancyjnym i bez płonących stosów,bez którego ten kontynent nie może istnieć. Siłę do tej misji czerpali Polacy z krzyża Chrystusowego oraz od Maryi, Matki i Królowej narodu, która ich osłaniała i strzegła. Kult Chrystusowy i maryjny stał się elementem spajającym wspólnotę Polaków, gotową w każdej chwili stanąć do walki w obronie wiary, podobnie jak i Rzeczpospolitej. Fundamenty Polski odnajdujemy w rodzinie, Kościele, szkole oraz innych instytucjach służących formacji duchowej. W nich wzrasta człowiek-Polak, chrześcijanin, obywatel. W oparciu o te jakości duchowe chcemy budować jej przyszłość, by wierna tradycji nigdy od nich nie odstąpiła. Polscy mistycy i mistyczki doskonale rozumieją tę powinność wobec swej ojczyzny, stąd zachęcają, aby trwać w wierze ojców i przekazywać światło nadziei w trudnych czasach, w jakich przyszło żyć ludziom. Przypominają, że należy przekazywać ogień miłosierdzia, by rozpalił ludzkie serca, przyniósł szczęście i ukojenie. Dawała tego dowód św. Faustyna Kowalska oraz św. Jan Paweł II.  

 

W obszernym swym opracowaniu (…) zawarł historiozoficzne rozważania nad dziejami Polski, rolą Kościoła w jej dziejach, jego wkładu w rozwój instytucji państwowych i kościelnych, kultury, sztuki, nauki, moralności. Jest to spojrzenie okiem teologa na 1000-letnie dzieje Polski i próba odczytywania historii narodu jako miejsca działań Bożej i ludzkiej mądrości. Książka wnosi poważny wkład w rozwój polskiej teologii narodu.

ks. prof. dr hab. Anastazy Nadolny

 

Takiego pielgrzymowania po historii Polski potrzebują nie tylko młodzi, karmieni szkolną historią starannie przez dziesięciolecia laicyzowaną, ale także starsi, jako że również oni stali się ofiarą takiej właśnie formacji. Oby ta książka, znacząca wypowiedź teologa o dziejach polskiego Narodu, co rychlej trafiła w ręce seminarzystów, kapłanów, zwłaszcza katechetów, rodziców dorastającego pokolenia, pracowników kultury, wszystkich, którym zależy na odnowie tego Narodu i przywracaniu jego tożsamości. Pomoże im sprawiedliwiej oceniać polskie wczoraj, głębiej widzieć polskie dzisiaj i mądrzej konstruować plany na polskie jutro.

o. prof. Stanisław Celestyn Napiórkowski OFMConv

 

Ojciec dr hab. Paweł Warchoł (ur. 1965 r.), kapłan w Zakonie Braci Mniejszych Konwentualnych. Wykłada teologię na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie, mariologię w Centrum Studiów Mariologicznych „Kolbianum” w Niepokalanowie, teologię dogmatyczną w WSD w Łodzi Łagiewnikach oraz w KPSW w Bydgoszczy. Prowadzi rekolekcje parafialne i zakonne. Autor wielu rozpraw i artykułów. Jego ostatnia książka nosi tytuł: „Krew i woda - dar miłości miłosiernej. Studium historyczno-teologiczne przebitego boku Chrystusa w literaturze teologicznej i duchowej”.

Dane techniczne

Autor Paweł Warchoł OFMConv
Rok wydania 2017
Oprawa miękka
Liczba stron 460
Format 165x235
ISBN 978-83-7823-942-0

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl