POSTACIE BIBLII Słownik - konkordancja Tom IX

Cena: 80,00 zł 80.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Niniejszy, dziewiąty, jest ostatnim tomem Postaci Biblii. Wszystkie miały ten sam cel – ukazanie tej bardzo wielobarwnej mozaiki ludu, dzieci Bożych, z których nie wszystkie okazały się godnymi tego imienia. To historia świętych i nieświętych, ale zawsze ukochanych przez Ojca.

 

Praca ta jest próbą odpowiedzi na pytanie: Kim są postacie, które choć jeden raz zostały wspomniane na kartach Starego i Nowego Testamentu? Co mówi o nich Biblia, historia, archeologia, etnologia czy inne nauki? Po co te poszukiwania? Po to, gdyż poznanie postaci Biblii to nie tylko poznanie historii, interesującej niewielu. To poznanie przygody ludzi i narodów z Bogiem, prób odpowiedzi na Jego wezwanie lub ich zaprzeczenia, dróg wierności, niewiary czy obojętności. Postacie Biblii żyją nadal wśród nas i w nas. Warto im poświęcić więcej uwagi, gdyż historia doprawdy jest mistrzynią życia. Bez tego poznania nie może także być mowy o dialogu z Judaizmem i wielkim światem Islamu, którego korzenie sięgają o wiele głębiej niż piąty wiek.

 

„Jest ona //Biblia// Pismem Świętym bynajmniej nie dlatego, że ma opowiadać o doskonałych ludziach, lecz dlatego, że jest Słowem Bożym i mówi o Świętym Bogu, który ma ciągłe kłopoty z ludźmi zgoła nieświętymi i bardzo podobnymi do nas. Nie tylko zresztą mówi o Bogu, jest również miejscem, gdzie Go spotykamy i gdzie – jeśli potrafimy patrzeć – możemy dojrzeć Jego Oblicze i poznać Jego Boskie obyczaje.

Dane techniczne

Autor Pius Czesław Bosak
Rok wydania 2014
Oprawa twarda
Liczba stron 899
Format 165x235
ISBN 978-83-7823-356-5
EAN 9788378233565
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl