Na ziemi łagodnej. Dawno temu i jeszcze dawniej na Kociewiu. 139 gawęd i opowieści

Cena: 59,90 zł 59.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Roman Landowski (1937-2007) - pisarz, publicysta, regionalista, członek Związku Literatów Polskich. Rodowity Pomorzanin urodzony w Świeciu nad Wisłą, w latach 1950-2001 mieszkał w Tczewie, później w Czarnej Wodzie. Urodzony humanista, z wykształcenia bibliotekarz. Większość swej pracy zawodowej poświęcił książce – był księgarzem, bibliotekarzem, redaktorem, wydawcą.

Z recenzji naukowej dr. Krzysztofa Kordy:

(...) uważam że jest to bardzo ciekawy materiał na książkę. Przypomina mi bardzo z uwagi na język i edukacyjny charakter publikacji – inną książkę tegoż Autora. Mianowicie: „Tczew - spacery w czasie i przestrzeni” z roku 1995. (...) Na uwagę zasługuje fakt, że książka jest też przewodnikiem, zachętą do poznawania Kociewia. (...) Kilka z opisanych przez Romana Landowskiego szlaków może zostać zrealizowanych (...) i tym samym publikacja będzie żyła swoim drugim życiem – w terenie. Gorąco do tego namawiam (...) samorządy kociewskie, a nade wszystko Lokalną Organizację Turystyczną Kociewie. (...)

Z recenzji naukowej dr hab. Marii Pająkowskiej-Kensik, prof. UKW:

(...) przez lata czuwał nad współczesnym obrazem regionu. Napisane przez niego gawędy często stają się tekstem popularnonaukowym, opartym na różnorodnych źródłach. Bogactwo odniesień historycznych i kulturowych, talent pisarski Romana Landowskiego – składają się na dzieło – w swoim rodzaju niezwykłe i bardzo ważne, w dorobku godnym prezentacji w Roku 6. Kongresu Kociewskiego. Do rąk pomorskich regionalistów trafia książka niezwykła. Bardzo ważna i ciekawa w szeroko pojętej edukacji regionalnej. Nie jest to „suche” opracowanie historii i kultury regionu, ale intrygująca opowieść o ziemi, ludziach i wydarzeniach, które nie całkiem przeminęły, a ich istota wpisała się w Kociewie…

Dane techniczne

Wydawca Fundacja OKO-LICE KULTURY
Dystrybucja Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o.
Autor Roman Landowski
Rok wydania 2020 (wyd. II)
Oprawa twarda
Liczba stron 336
Format 170 x 245
ISBN 978-83-66689-06-0
EAN 9788366689060
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl