Mensis Eucharisticus (Eucharystyczny miesiąc)

Cena: 25,00 zł 25.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Ta „złota książeczka” – jak ją nazwał kard. Giovanni Coppa, pracownik Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej i redaktor łacińsko-włoskiego wydania Mensis eucharisticus – jest dziełem z zakresu pobożności eucharystycznej. Anonimowy autor przygotował je, jak można wywnioskować z treści, przede wszystkim dla kapłanów. Nie ma jednak wątpliwości, iż także osoby świeckie, chcące coraz gorliwiej i świadomiej uczestniczyć w Świętych Misteriach, mogą z niej wiele skorzystać.

 

Korpus dzieła jest podzielony na dwie części. Pierwszą stanowią krótkie niejako utkane z treści biblijnych modlitwy-medytacje, które mają za zadanie pomóc w przygotowaniu się do Mszy świętej oraz w dziękczynieniu po niej. Tych medytacji jest 31, co odpowiada liczbie dni w potencjalnym miesiącu eucharystycznym. Każda z medytacji – każdy z dni posiada swoją myśl przewodnią zaczerpniętą z Pisma świętego. Druga część dzieła to Przemyślenia dotyczące celebracji Mszy świętej. Tu można znaleźć wiele cennych praktycznych wskazówek. Myśli zapisane w książeczce nie mają jednak charakteru czysto użytecznego, ale stanowią oparte na Słowie Bożym i Tradycji Kościoła pogłębienie tajemnicy Eucharystii.

 

Pierwotnie dzieło zostało napisane w języku łacińskim. Oddawana do rąk Czytelnika publikacja stanowi zaś synoptyczne zestawienie oryginalnego tekstu łacińskiego z jego polskojęzyczną interpretacją.

 

Opracował Michał Wyrostkiewicz

Dane techniczne

Autor anonimowy
Redakcja Redakcja tekstu łacińskiego ks. Giuseppe Santoro, kard. Giovanni Coppa
Przekład Wiesława Dzieża
Rok wydania 2012 (wyd. łacińsko – polskie)
Oprawa twarda (materiał skóropodobny, złocenia)
Liczba stron 188
Format 110 x 160
ISBN 978-83-7823-073-1
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl