Koran. Tożsamość i historia

Cena: 19,90 zł 19.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Od ponad dwudziestu lat opinia publiczna wypowiada się o Koranie w różnych wystąpieniach, artykułach, programach typu talk-show. W dość mętny sposób dostrzega, że Koran jest motorem przemian lub stagnacji znacznej części ludzkości. Święty tekst islamu raz jest chwalony i wysławiany, kiedy indziej zniesławiany lub krytykowany, ale z jaką znajomością tematu to się robi?

Nie możemy zwolnić się z poznania Koranu również w Europie, gdzie wspólnota muzułmańska jest liczna. Czym zatem jest Koran? O czym mówi? Jak się ukształtował? Jak dotarł do nas? Jaka jest jego interpretacja? Jak natchnął i jak wciąż inspiruje doktrynę, moralność, prawo, pobożność, społeczeństwa i środowiska islamskie?

Augusto Negri – kapłan katolicki, wykłada historię islamu na Wydziale Teologicznym i w Wyższej Szkole Nauk Religijnych (ISSR) w Turynie, a także na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. Jest współzałożycielem i dyrektorem „Centrum im. Federica Peirone” – ośrodka dialogu chrześcijańsko-islamskiego w Turynie. Jest także doradcą w Zespole ds. Islamu pracującym przy Komisji ds. Ekumenizmu i Dialogu Konferencji Episkopatu Włoch.

Dane techniczne

Tytuł oryginału: Koran. Tożsamość i historia
Autor Augusto Negri
Tłumaczenie Krzysztof Stopa
Rok wydania 2019
Oprawa miękka
Liczba stron 128
Format 130 x185
ISBN 978-83-8127-269-8
EAN 9788381272698

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl