Kapitan opuszcza swój statek - OUTLET

Cena: 20,00 zł 20.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Jan Ćwikliński (1901-1976) był pierwszym powojennym kapitanem m.s. ,,Batory”. W mrocznych czasach stalinizmu, w obawie przed fałszywymi oskarżeniami i aresztowaniem, w 1953 roku, w Anglii, zszedł z pokładu swojego statku. Zamieszkał w USA, gdzie próbował wrócić do pracy na morzu, wprowadzając na żeglugowe szlaki statek ,,Wolna Polska”.

Przez dziesięciolecia jego nazwisko było wymazane z historii Polskiej Marynarki Handlowej.

W 1955 roku w Stanach Zjednoczonych kapitan wydał książkę   - opisuje w niej swoje życie i wyjaśnia powody decyzji, która zdeterminowała dalsze losy jego i rodziny w kraju.

Musiało minąć ponad pół wieku, żeby ta książka mogła trafić do polskiego czytelnika. To porywająca lektura, która odkrywa białe plamy w historii polskiej żeglugi dotyczące m.in. statku m.s. ,,Batory”, jedynego powojennego transatlantyku, który dla wielu Polaków przez lata był symbolem luksusu i wolności.

 

 

 

Wodowanie książki na Darze Pomorza

wczoraj, 16 grudnia 2010 r. odbyło się uroczyste  „wodowanie” książki kpt. Jana Ćwiklińskiego pt. „Kapitan opuszcza swój statek” wydanej w przez Wydawnictwo Bernardinum w serii Księgarnia Poznaj Świat. W promocji udział wzięli m.in. syn kapitana Janusz Ćwikliński z żoną i córką Anną Ćwiklińską-Rutka (tłumaczka tekstu), organizatorzy spotkania kpt. prof. Daniel Duda, Rektor Akademii Morskiej prof. Romuald Ćwilewicz, Wice Dyrektor Muzeum Morskiego Andrzej Nadworny, gospodarze statku-muzeum „Dar Pomorza” oraz licznie zgromadzeni Goście. O książce mówili: Janusz Ćwikliński, prof. Jan Sawicki (Autor Posłowia oraz Tadeusz Serocki (wice prezes wydawnictwa Bernardinum).

Uwaga!

Książki pochodzą ze zwrotów i mogą posiadać przytarte okładki, zagięcia lub zadrapania. Publikacje nie podlegają wymianie na towar pełnowartościowy. Każdy egzemplarz posiada naklejkę z informacją „Outlet”.

Dane techniczne

Autor Jan Ćwikliński
Rok wydania 2010
Oprawa twarda
Liczba stron 256
Format 142 x 204
ISBN 978-83-7380-898-0
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl