Jana Pawła II odczytanie biblijnego przesłania o Bożym miłosierdziu - OUTLET

Cena: 15,00 zł 15.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Dysertacja ta jest wartościowym i godnym polecenia studium dotyczącym bardzo aktualnej dziś w Kościele polskim i powszechnym problematyki Bożego miłosierdzia. (…) Rzetelne, bogato udokumentowane a przy tym napisane prostym i zrozumiałym językiem studium może stanowić cenne ubogacenie dla każdego kto zapragnie pogłębić biblijne i teologiczne podstawy tej tajemnicy wiary oraz lepiej poznać recepcję i interpretację misterium Bożego miłosierdzia dokonaną przez Jana Pawła II. (…) Każdy, kto przeczyta dysertację, może znaleźć dla siebie wiele konkretnych postulatów, które pomogą wcielić w życie papieską radę o potrzebie nieustannego kształtowania wyobraźni miłosierdzia, która w dobie współczesnych potrzeb i poważnych zagrożeń dla ludzkości staje się wyzwaniem nie tylko dla poszczególnych wyznawców Chrystusa, ale też dla całego Kościoła i społeczności ludzkich.
Ks. dr hab. Dariusz Dziadosz KUL Lublin


Dysertacja ta stanowi godną uwagi syntezę nauczania papieskiego na temat miłosierdzia Bożego. Jeżeli nauczanie papieża oparte na biblijnych przesłankach o miłosierdziu Bożym połączylibyśmy w całość to powstałby w ten sposób wykład tematyczny z teologii biblijnej. Dysertacja Pani Klein może pełnić funkcję takiego podręcznika. (…) Znakomicie Doktorantka uwypukliła relacje istniejące między odkrywaniem przez Papieża tajemnicy miłosierdzia Boga a jej praktycznym zastosowaniem w życiu i nauczaniu Kościoła. Co więcej, Autorka niejednokrotnie ukazuje Jana Pawła II nie tylko, jako głoszącego miłosierdzie Boga, ale także, jako pełniącego swoim życiem miłosierdzie.

Ks. dr hab. Dariusz Kotecki UMK Toruń

 

Uwaga!

Książki pochodzą ze zwrotów i mogą posiadać przytarte okładki, zagięcia lub zadrapania. Publikacje nie podlegają wymianie na towar pełnowartościowy. Każdy egzemplarz posiada naklejkę z informacją „Outlet”.

Dane techniczne

Autor Teresa Klein
Rok wydania 2008
Oprawa miękka
Liczba stron 280
Format 165 x 235
ISBN 978-83-7380-635-1
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl