Błogosławieni znaczy szczęśliwi

Cena: 8,00 zł 8.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Po wydanych w poprzednich latach dwóch częściach konferencji radiowych: "Piękno prawdziwe" (1998) i "Pokój serca" (1999), ukazała się właśnie trzecia zatytułowana "Błogosławieni znaczy szczęśliwi".
Zawarte w niniejszym zbiorze konferencje radiowe wygłosił autor na antenie Radia Maryja w latach 1999-2000. Teksty dwunastu katechez można uplasować w czterech grupach problemowych. W pierwszej ukazany został obraz Boga jako Dobra najwyższego, w drugiej - dramat odejścia od Boga, w trzeciej - powrót do przyjaźni z Bogiem, w czwartej zaś propagowanie ideału tej przyjaźni.
Autor książki, profesor patrologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, usiłuje odpowiedzieć na odwieczne pytania człowieka dotyczące szczęścia. Każdy człowiek dąży do szczęścia - pisze ks. Franciszek Drączkowski. - Świat dzisiejszy proponuje różne recepty "na szczęście", na szczęście poza Bogiem, zwodząc i unieszczęśliwiając bardzo wielu. Prawdziwe, trwałe i nieprzemijające szczęście, może osiągnąć człowiek tylko w jedności z Bogiem, w całkowitym ukierunkowaniu się na niego, w miłości Boga: z całego serca, z całej duszy i ze wszystkich sił (por. Mk 12,30).

Dane techniczne

Autor ks. Franciezek Drączkowski
Rok wydania 2000
Oprawa mękka
Liczba stron 176
Format 120 x 200
ISBN 83-88487-24-8

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl