„Żebym nie zasłaniał sobą Ciebie” Obraz kapłana i kapłaństwa w twórczości Jana Twardowskiego

Cena: 28,00 zł 28.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Przedstawiona rozprawa ma przede wszystkim syntetyczny charakter;

gromadzi niemal wszystko, co o kapłaństwie powiedział w swych homiliach i w poezji Jan Twardowski. Jego sądy Autorka dopełnia komentarzami świadków, krytyków literatury i teologów. Tytułowy problem „obrazu kapłana” pani Kiedrowicz analizuje i interpretuje wedle bardzo klarownie przedstawionego planu: powołanie – kapłaństwo – rola spotkań z ludźmi – mistrzowie i nauczyciele – wiara – modlitwa – samotność – ksiądz wobec grzeszności i niemocy własnej. Autorka jest bardzo skrupulatna w poszukiwaniu choćby najdrobniejszych wzmianek dotyczących interesującego ją problemu. Uważam, że bardzo dobrze zrealizowała swój badawczy projekt. Praca w znaczący sposób poszerza i pogłębia dotychczasowe badania oraz krytyczne refleksje nad tytułowym zagadnieniem.

dr hab. Kazimierz Nowosielski, prof. UG


Joanna Kiedrowicz – polonistka i psycholog, absolwentka Wydziału Filologicznego i Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Pracuje jako psycholog z młodzieżą i rodzinami.

Przedstawiona praca jest efektem zainteresowań młodej badaczki do tej pory rzadko opisywanym przez literaturoznawców wymiarem twórczości Jana Twardowskiego (1915 – 2006) – odzwierciedlonym w niej kapłaństwem autora.

Dane techniczne

Autor Joanna Kiedrowicz
Rok wydania 2011
Oprawa Miękka
Liczba stron 224
Format 145*205
ISBN 978-83-7380-926-0

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl