Produkty tygodnia
Zima na Majorce
Zima na Majorce
25,00 zł
szt.
Tajlandia. Dwa spełnione marzenia
Tajlandia. Dwa spełnione marzenia
44,90 zł 30,00 zł
szt.
Zasolony król
Zasolony król
44,90 zł 40,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.
UWAGA!

W związku ze wzmożonym ruchem przesyłkowym, gwarantujemy dostarczenie w terminie książek zamówionych do 18 grudnia. Książki zamówione po 18 grudnia mogą nie zostać dostarczone do świąt Bożego Narodzenia.

„Żebym nie zasłaniał sobą Ciebie” Obraz kapłana i kapłaństwa w twórczości Jana Twardowskiego

Cena: 28,00 zł 28.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Przedstawiona rozprawa ma przede wszystkim syntetyczny charakter;

gromadzi niemal wszystko, co o kapłaństwie powiedział w swych homiliach i w poezji Jan Twardowski. Jego sądy Autorka dopełnia komentarzami świadków, krytyków literatury i teologów. Tytułowy problem „obrazu kapłana” pani Kiedrowicz analizuje i interpretuje wedle bardzo klarownie przedstawionego planu: powołanie – kapłaństwo – rola spotkań z ludźmi – mistrzowie i nauczyciele – wiara – modlitwa – samotność – ksiądz wobec grzeszności i niemocy własnej. Autorka jest bardzo skrupulatna w poszukiwaniu choćby najdrobniejszych wzmianek dotyczących interesującego ją problemu. Uważam, że bardzo dobrze zrealizowała swój badawczy projekt. Praca w znaczący sposób poszerza i pogłębia dotychczasowe badania oraz krytyczne refleksje nad tytułowym zagadnieniem.

dr hab. Kazimierz Nowosielski, prof. UG


Joanna Kiedrowicz – polonistka i psycholog, absolwentka Wydziału Filologicznego i Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Pracuje jako psycholog z młodzieżą i rodzinami.

Przedstawiona praca jest efektem zainteresowań młodej badaczki do tej pory rzadko opisywanym przez literaturoznawców wymiarem twórczości Jana Twardowskiego (1915 – 2006) – odzwierciedlonym w niej kapłaństwem autora.

Dane techniczne

Autor Joanna Kiedrowicz
Rok wydania 2011
Oprawa Miękka
Liczba stron 224
Format 145*205
ISBN 978-83-7380-926-0

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl