Produkty tygodnia
Dywizjon 303 (oprawa miękka)
Dywizjon 303 (oprawa miękka)
15,00 zł 10,00 zł
szt.
Z kamerą i strzelbą przez Mato Grosso
Z kamerą i strzelbą przez Mato Grosso
40,00 zł 30,00 zł
szt.
Weź swój Krzyż
Weź swój Krzyż
19,00 zł 15,00 zł
szt.
Pastores nr 72(3)2016 - Miłosierni
Pastores nr 72(3)2016 - Miłosierni
17,00 zł 10,00 zł
szt.
SINIAKI. HISTORIE ZRANIONYCH KOBIET
SINIAKI. HISTORIE ZRANIONYCH KOBIET
19,90 zł 10,00 zł
szt.
100 dróg ku byciu szczęśliwszym
100 dróg ku byciu szczęśliwszym
19,90 zł 10,00 zł
szt.
Kalwaria Życia
Kalwaria Życia
115,00 zł 45,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Przyjaciółki od pierwszego wejrzenia

Cena: 16,00 zł 16.00
quantity szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Pseudonim Ilarii to Aria i tak poznają ja czytelnicy blogu, pamiętnika online, w którym Aria opowiada o kolejnych dniach swojego życia wśród tysięcy rozterek i tyluż radości. Nagle coś się zmienia: poznaje Alicję i dziewczęta stają się przyjaciółkami od pierwszego wejrzenia. Aria jest szczęśliwa, gdyż idealnie się rozumieją. Ale na tym nie koniec Aria zdobywa również miłość Luki, chłopaka z sąsiedniego domu, dla którego odkrywa w swoim sercu uśpione uczucie będące czymś więcej niż przyjaźnią. Lecz sprawy zmieniają szybko obrót. Alicja staje się złośliwa, nie wybacza niczego przyjaciółce, a Aria nie wie, co się dzieje i obawia się o ich piękną przyjaźń. Luca zdaje się pozornie obserwować. Ale jest coś, o czym nie powiedział Arii i dotyczy to Alicji. Aria to odkryje i nie pozostanie jej nic oprócz rozczarowania. Będzie tak bardzo rozczarowana, że podejmie radykalną decyzję. Ale tymczasem…
 
 
Recenzje:

 Aria, bo taki jest pseudonim Ilarii, młodziutkiej bohaterki niewielkiej książeczki, na blogu internetowym, pisywała pamiętniki od najmłodszych lat. Najpierw w tworzeniu tych wyrażających ogromną radość istnienia pośród kwiatów, ptaków, drzew i ludzi, zrodzonych z dziecięcej wyobraźni dziełek sztuki pomagała dziewczynce jej mamusia. Teraz Ilaria jest już uczennicą i rozpoczyna właśnie swój nowy rozdział twórczości. Zakłada blog internetowy. Chce na nim zapisać każdy zapach, każdą piękną i niezapomnianą chwilę w postaci artystycznej, często także plastycznej impresji. Aria zależnie od swego nastroju i klimatu danej chwili wprowadza w blogu liczne modyfikacje i udoskonalenia. Koloruje go na przykład na fioletowo i umieszcza w nim fotografię swojego kotka. Ale najważniejsze dla niej staje się to, że może pisać – o, chociażby na przykład tak:

 

,,Dzisiaj, kiedy szłam w kierunku szkoły, na drodze był dywan z przepięknych, ogromnych,    suchych liści.

Liście z wielkich platanów kręciły się i skrzypiały (tak, tak właśnie brzmiał szum liści, które dziś zobaczyłam) pod moimi stopami, fruwały, szeleszcząc wokół… przyszła mi ochota zanurzyć się i poturlać się w nich, ale ograniczyłam się do podniesienia jednego liścia.”

 

Dziewczynka w taki właśnie sposób opowiada o swoim barwnym i fantastycznym, widzianym i odczuwanym z dziecięcej perspektywy, życiu, które usłane jest często wieloma rozterkami, rozczarowaniami, ale jest też pełne dziecięcej szczerej radości, szczęścia i zadowolenia. Giamila Yehya, autorka tej książki, znakomicie i z ogromną wrażliwością oraz doskonałą znajomości psychologii dziecka konstruuje postać Ilarii i wszystko to, co rozgrywa się wokół i co jest udziałem głównej postaci prezentowanego utworu.

   
   
                                                                                                         Marek Biegalski
 
 

 

 

Dane techniczne

Autor Giamila Yehya
Przekład Anna Beata Bagnowska
Rok wydania 2009
Oprawa miękka
Ilość stron 112
Format 170 x 224
ISBN 978-83-7380-719-8
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl