ZAKUPY Z PRZESYŁKĄ GRATIS

Drodzy Czytelnicy, przypominamy, że dokonując zakupów w naszej księgarni internetowej nie ponosicie kosztów przesyłki.

Gratisowa dostawa obowiązuje dla zamówień powyżej 15 zł (nie dotyczy czasopism).

Życzymy udanych zakupów.

czytaj całość »
KSIĄŻKA „BIAŁORUŚ IMPERIUM KONTRASTÓW” JUŻ W SPRZEDAŻY!

Właśnie trafiła do sprzedaży nasza kolejna nowość wydawnicza.

„BIAŁORUŚ IMPERIUM KONTRASTÓW” Artura Zygmuntowicza To książka wymykającą się definicjom. Jest jednocześnie reportażem, publikacją podróżniczą, zbiorem zabawnych anegdot oraz błyskotliwych obserwacji socjologicznych, do których materiał został zebrany przez autora podczas czterech podróży do tego kraju, w tym dwóch rowerowych. A jaka jest Białoruś?

To jedno z państw najrzadziej odwiedzanych przez polskich turystów, mimo że leży za miedzą i łączy nas wielowiekowa wspólna historia. Z sympatią, jaką nas, Polaków, darzą Białorusini, możemy się spotkać jedynie w Gruzji lub na Węgrzech. Zaproszenie wprost z ulicy do domu czy na wesele nie jest niczym nadzwyczajnym.

czytaj całość »
PUSTE NOCE I NIE TYLKO – KSIĄŻKĘ „NA BRZEGU ŻYCIA I ŚMIERCI. ZWYCZAJE, OBRZĘDY ORAZ WIERZENIA POGRZEBOWE I ZADUSZKOWE NA KASZUBACH” POLECA PORTAL HISTORYKON.PL

Tajemnica śmierci fascynuje ludzkość od niepamiętnych czasów. Sporo uwagi poświęca jej ludowa obyczajowość. Wśród pielęgnowanych na Kaszubach tradycji do dziś przetrwały również te związane ze śmiercią i pochówkiem. Zwyczaj pustej nocy, czyli modlitewnego czuwania przy zmarłym, uznawany jest w tym regionie za jeden z najważniejszych elementów godnego katolickiego pogrzebu. Niestety, wraz z upływem czasu bogata tradycja celebracji śmierci i pogrzebu odchodzi w zapomnienie.

czytaj całość »
PIĘĆ MIESIĘCY W DRODZE – KSIĄŻKĘ „BAJKAŁ TAM I Z POWROTEM” POLECA SERWIS INTERNETOWY „MOŻNA PRZECZYTAĆ”

W serwisie internetowym „Można Przeczytać” pojawiła się recenzja książki Moniki Radzikowskiej „Bajkał tam i z powrotem”.  W tej publikacji przeczytacie o tym, jak grupa młodych ludzi wybrała się autostopem nad Bajkał. Czy wyprawa się udała i co najbardziej zaskoczyło uczestników?… – odsyłamy do książki.

czytaj całość »
FENIKS i wyróżnienia dla „Bernardinum”

Podczas zakończonych w niedzielę XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie, tradycyjnie, przyznano nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. Nasze wydawnictwo zostało uhonorowane prestiżową nagrodą „FENIKSA” 2018 w kategorii: „książka autora zagranicznego” za publikację „OPOWIEŚĆ OJCA” Michaela O’Briena.

czytaj całość »
„POSŁUGA SŁOWU W PRYMASOWSKIM GNIEŹNIE” JUŻ W SPRZEDAŻY!

Książka – wywiad o znaczącym tytule „Posługa Słowu w prymasowskim Gnieźnie” – jest podzieleniem się z czytelnikiem kwestiami i przemyśleniami, które głęboko ukształtowały arcybiskupa Henryka Muszyńskiego, prymasa Polski seniora. Jest tutaj mowa o kapłaństwie, o miłości do Biblii, jako żywego i przepowiadanego słowa. O prymasowskim Gnieźnie, jak to ujął święty Jan Paweł II, w wielu bardzo aspektach. O posłudze Kościołowi powszechnemu oraz o dialogu z judaizmem, Niemcami i rosyjskim prawosławiem. To jest książka z gatunku tych rozmów, które pokazując człowieka opowiadają o życiu i pracy tak, że sami po lekturze wychodzimy po prostu bogatsi i mądrzejsi.

czytaj całość »
KATALOG KSIĄŻEK KATOLICKICH 2018

Drodzy Czytelnicy

Z radością przekazujemy Wam nasz nowy Katalog książek katolickich, w którym znajdziecie aktualną ofertę Wydawnictwa „Bernardinum”. Zachęcamy do spędzenia kilku chwil przy ciekawej, ubogacającej duchowo lekturze. Liczba tytułów wydawanych przez naszą oficynę rośnie z roku na rok, poszerza się także grono osób zainteresowanych proponowaną przez nas tematyką.

czytaj całość »
TAJEMNICE WSCHODU – KSIĄŻKĘ „ROSJA POZA ROSJĄ” POLECA SERWIS INTERNETOWY „MOŻNA PRZECZYTAĆ”

W serwisie internetowym „Można Przeczytać” ukazała się recenzja książki Kingi Lityńskiej „Rosja poza Rosją”.  Przeczytacie w tej książce o tym, co łączy, a co dzieli mieszkańców poszczególnych krajów – republik byłego Związku Radzieckiego.

 

A oto rekomendacja:

http://moznaprzeczytac.pl/rosja-poza-rosja-kinga-litynska/

 

KSIĄŻKA JEST DOSTĘPNA W NASZEJ KSIĘGARNI INTERNETOWEJ

POLECAMY

czytaj całość »
„BERNARDINUM” NA XXIV TARGACH WYDAWCÓW KATOLICKICH

W dniach od 12 do 15 kwietnia 2018 r. odbędą się XXIV Targi Wydawców Katolickich. W Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim, Plac Zamkowy 4 w Warszawie, w gronie blisko 150 wystawców zaprezentuje się również nasza oficyna. Zapraszamy na stoisko Wydawnictwa „Bernardinum” oznaczone nr 103.

W naszej ofercie znajdą Państwo sporo nowości o tematyce religijnej: modlitewniki, publikacje z zakresu teologii, wiary i nauk biblijnych, a także kilka ciekawych tytułów dla dzieci. Książki te zebraliśmy w Katalogu przygotowanym specjalnie na tegoroczne Targi. Katalog dostępny będzie na naszym stoisku. Polecamy.

czytaj całość »
WIĘCEJ NIŻ WIERSZE – KSIĄŻKĘ „WYPEŁNIĆ MIŁOŚCIĄ. ROZWAŻANIA WOKÓŁ DEKALOGU” POLECA PORTAL LITERACKI SZTUKATER.PL

„Polecam tę publikację narzeczonym, którzy przygotowują się do ślubu kościelnego. Uwierzcie mi, wyniesiecie z niej więcej o małżeństwie, niż z nauk przedmałżeńskich. Myślę, że każda osoba wierząca znajdzie tutaj coś dla siebie (…)” To fragment rekomendacji, jaka ukazała się na portalu literackim sztukater.pl.

Zachęcamy do przeczytania całej recenzji.

 

czytaj całość »
ŚWIAT JEST DOBRY – KSIĄŻKĘ MONIKI RADZIKOWSKIEJ „BAJKAŁ TAM I Z POWROTEM” POLECA „RADIO NADZIEJA”

„Bajkał tam i z powrotem” to opowieść o podróży. O tym, jak grupa młodych ludzi (czwórka archeologów i jedna graficzka) wybrała się autostopem nad Bajkał. Plan był prosty: przejechać Ukrainę, zobaczyć Moskwę i Petersburg, skoczyć na chwilę do Karelii, potem nad Bajkał, w drodze powrotnej zahaczyć o Ałtaj, a później już przez Kaukaz do Gruzji, stamtąd do Turcji, szybki rajd przez Europę południową i triumfalny powrót do kraju przez Rysy. Prawie się udało, chociaż w praktyce wyglądało to nieco inaczej….

To nie jest reportaż o Rosji i krajach Europy Wschodniej, ale zapis wrażeń z podróży nad Bajkał i z powrotem. Wynika z niego, że… statystycznie świat jest dobry. Czasem trzeba pojechać na koniec świata, żeby się o tym przekonać…

 

czytaj całość »
NOWE PRZYGODY NA RAFIE – W OCZEKIWANIU NA PREMIERĘ KOLEJNEJ KSIĄŻKI MONIKI BRONICKIEJ

MONIKA BRONICKA – żeglarka, podróżniczka, sportowiec. Przed laty startowała w Igrzyskach Olimpijskich (Sydney 2000 i Ateny 2004), dziś jest globtroterem przemierzającym wraz z rodziną mile morskie po południowych wodach, rzeczoznawcą majątkowym, właścicielką szkółki żeglarskiej i mamą trójki dzieci. W ubiegłym roku wydała książkę dla najmłodszych czytelników „Przygoda na rafie”, a niebawem ukaże się kolejna publikacja tej autorki, czyli „Przygoda na rafie 2”

 

czytaj całość »
O SYCYLII W BIBLIOTECE UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO TAJEMNICE ZAMKU BIRBANTE ROKKA

Dyrekcja Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego oraz Ewa Cichocka – Studio Dokumentacji Podróżniczej EGC – zapraszają na spotkanie z Sycylią pt. „Tajemnice zamku Birbante Rokka”. To nowa wystawa pełna archiwaliów zorganizowana przez autorkę książki „Sycylia. Między niebem a morzem” Wydawnictwa Bernardinum.

Wernisaż odbędzie się 10 kwietnia (wtorek) br. o godz. 13. Ekspozycja będzie dostępna do 20 maja 2018 r.

Gmach Biblioteki UG (Gdańsk, ul. Wita Stwosza 53, kampus w Oliwie).

 

czytaj całość »
GŁOS LUDZI, KTÓRZY PRZETRWALI… – KSIĄŻKĘ „KREW ACZOLI. DZIESIĘĆ LAT PO ZAPOMNIANEJ WOJNIE NA PÓŁNOCY UGANDY” POLECA DOOKOLASWIATA24.PL

Prezentujemy kolejną recenzję książki Krzysztofa Błażycy.

Autor reportażu dociera do ludzi, którzy walczyli, byli porywani, gwałceni i sponiewierani. Rozmawia z nimi jak przyjaciel i odbiorca ran odniesionych na przestrzeni krwawego czasu.

http://www.dookolaswiata24.pl/index.php/polecany-ksiazki/item/735-krzysztof-blazyca-krew-aczoli

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl