Produkty tygodnia
Zima na Majorce
Zima na Majorce
25,00 zł 20,00 zł
szt.
Zabrałam brata dookoła świata
Zabrałam brata dookoła świata
39,90 zł
szt.
Dzika Mrówka pod żaglami
Dzika Mrówka pod żaglami
29,90 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.
UWAGA!

W związku ze wzmożonym ruchem przesyłkowym, gwarantujemy dostarczenie w terminie książek zamówionych do 18 grudnia. Książki zamówione po 18 grudnia mogą nie zostać dostarczone do świąt Bożego Narodzenia.

Tradycje tczewskich wodociągów

Cena: 48,00 zł 48.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

mgr inż. Ryszard Lidzbarski, absolwent Politechniki Gdańskiej

 

Autor i współautor opublikowanych w branżowych pismach w kraju i za granicą trzydziestu trzech artykułów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Połowa z nich dotyczyła historii tczewskich wodociągów.

„Opublikował dwie monografie popularno-techniczne: W poszukiwaniu tczewskich wież ciśnień (2013, 2014) i Prekursor tczewskiej inżynierii środowiska (2014). Książka jest monografią poświęconą powstawaniu, rozwojowi i stanowi obecnemu tczewskiego systemu zaopatrzenia w wodę, obejmującą z natury rzeczy także problematykę odprowadzania i oczyszczania wody zużytej, czyli ścieków. Jednak absolutnie nie mamy do czynienia z książką ściśle techniczną, którą brać do rąk powinni tylko specjaliści z branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Wręcz odwrotnie, jest to zajmująca opowieść o tczewskiej wodzie, adresowana do wszystkich zainteresowanych naszym realnym światem.

Autor z ogromną starannością i dużym nakładem pracy zgromadził bardzo bogaty materiał informacyjny, a przedstawił go w przystępnej i zrozumiałej formie. Tym samym książka ma jak gdyby dwie warstwy – techniczną, zawierającą masę specjalistycznych detali dla osób zawodowo zainteresowanych tą tematyką oraz popularnonaukową, zorientowaną na szerokie grono czytelników. Co ważne, obie warstwy wzajemnie się splatają, ku pożytkowi obu tych kategorii odbiorców”.

 

prof. dr hab. inż. Jerzy M. Sawicki

Politechnika Gdańska

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska

Katedra Hydrotechniki

Dane techniczne

Autor Ryszard Lidzbarski
Rok wydania 2016
Oprawa twarda
Liczba stron 364
Format 243x173
ISBN 978-83-7823-739-6
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl