Słowa św. Pawła

Cena: 15,00 zł 15.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

"Paweł jest człowiekiem, który dokonał czegoś absolutnie genialnego, twórczego i złożonego. Temat miłości Bożej jest jednym z centralnych punktów jego przepowiadania."

Gianfranco Ravasi – Arcybiskup, przewodniczący Papieskiej Rady Kultury, były prefekt Biblioteki Pinakoteki Ambrozjańskiej w Mediolanie, jest biblistą międzynarodowej sławy. Członek licznych akademii i instytucji kulturalnych, autor około osiemdziesięciu książek, spośród których kilka to monumentalne prace badawcze o wielkim znaczeniu naukowym w dziedzinie egzegezy.

Raimon Panikar - jest jednym z najwybitniejszych na świecie myślicieli oraz promatorem dialogu między religijnego i kulturalnego; z ojca Hindusa i matki Katalonki, kapłan, filozof, teolog, wykładowca historii i filozofii religii w Hiszpanii, Włoszech, Indii i Stanach Zjednoczonych. Jest autorem licznych książek i artykułów na tematy dotyczące zarówno filozofii nauki, jak i metafizyki, teologii i religii porównawczo.

Obaj prestiżowi i niespotykani hermeneutycy zapraszają nas swymi dziełami i doświadczeniami do pogłębiania i wyczulania własnej świadomości na swoisty charakter tekstu. Istotą niniejszego eseju jest słowo ,,miłość „ wyznacza i powołuje do istnienia wiele potrzeb, wśród których ważna jest choćby symboliczna sfera dotycząca języka. Język –wielka droga dla dialogu między wyznaniami i rozmaitymi kulturami.

KSIĄŻKĘ POLECA PASTORES

Dane techniczne

Autor Raimon Panikkar, Gianfranco Ravasi
Przekład Wiesława Dzieża
Rok wydania 2008
Oprawa miękka
Liczba stron 64
Format 125 x 195
ISBN 978-83-7380-588-0

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl