Śladami współczesnego migranta w Niemczech

Cena: 18,00 zł 18.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Książka „Śladami współczesnego migranta w Niemczech” zredagowana została przez zespół Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii zagranicznej pod kierownictwem ks. Wojciecha Necel T. Chr.
Publikacja ta cytując księdza Tadeusza Winnickiego – przełożonego generalnego Towarzystwa Chrystusowego – „wpisuje się w troskę Kościoła o ludzi w drodze, wyrażoną w najnowszej instrukcji Papieskiej Rady do spraw Duszpasterstwa Migrantów i Podróżnych Erga Migrantem Caritas Christi – z maja 2004 r.”
To książka o wydźwięku socjologiczno – historycznym – stanowiąca przyczynek do poznania złożonych problemów Polonii - charakterystycznych nie tylko dla „polonusów” z Niemiec, będąca także bogatym źródłem wiedzy duszpasterskiej, interesującą pozycją dla badaczy zagadnienia stosunku emigrantów do wiary, ojczyzny, zarówno tej pozostawionej, jak i tej wybranej, ponadto zwyczajów i obyczajowości przenoszonych do nowych środowisk oraz określenia swej tożsamości. Zawiera w pierwszej części prezentację i komentarz do dokumentów Episkopatu Niemiec regulujących status i zadania obcojęzycznego duszpasterstwa na terenie Niemiec.
Wielkim walorem tej książki są świadectwa emigrantów, niezwykle osobiste, oddające prawdę o losie współczesnych, w ostatnim ćwierćwieczu, polskich emigrantów.

Ryszard Rogaczewski
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl