Ścieżka przez las. Czarna krew.

Cena: 13,00 zł 13.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

„Ścieżka przez las. Czarna krew” A. Grzyba to już siedemnasta książka w dorobku kociewskiego pisarza i publicysty. Składa się na nią sześć opowiadań w niewielkim stopniu opartych na osobistych wspomnieniach.
Opowiadania skonstruowane zostały w taki sposób, że tworzą pewną całość. Poczynając od tych sielsko-wiejskich, w których odnaleźć można nutę autobiograficzną, kolejne ukazują uwikłanie zwykłych Pomorzan, a właściwie Kociewian, w dzieje Europy XIX i XX wieku, wraz z całym chaosem i okrucieństwem tej historii.
Zadaniem tej książki – jak przyznaje sam autor – było ukazanie ludzkiego trwania jakże często na przekór nieszczęściom.
„To nic nowego, ale chętnie porównuję świat człowieczy do wielkiego starego dębu o korzeniach zapuszczonych głęboko w wiedzę, w kulturę i historię – pisze autor we wstępie do swojej książki. – Drzewa wyciągającego konary wysoko ku przestworzom. Drzewa wciąż spragnionego światła i wody. Drzewa, w którym wszystko, co ludzkie, krąży w górę i w dół, i odwrotnie, mieszając się w ożywcze soki, rodząc nowe korzenie, gałązki i liście. Uparcie też wówczas, kiedy przyjdzie pora owocująca.”

Dane techniczne

Autor Andrzej Grzyb
Rok wydania 2003
Oprawa twarda
Liczba stron 102
Format 125 x 195
ISBN 83-7380-078-6
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl