Sakrament bierzmowania

Cena: 14,90 zł 14.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Współczesny świat, aby uwierzyć w Chrystusa, potrzebuje ludzi, którzy będą odważnie świadczyć o Nim. Siłę do dawania świadectwa wiary daje ochrzczonym sakrament bierzmowania. Konieczne jest jednak wpierw zrozumienie i przyjęcie daru, jaki on niesie. Z pomocą w tym przychodzi niniejsza książka adresowana w szczególny sposób do ludzi młodych, aby mogli znaleźć w sakramencie bierzmowania szczególną łaskę i stać się świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

Sakrament bierzmowania ma udzielić ochrzczonemu nowego daru, a mianowicie siły do dawania świadectwa własnej wiary wobec świata. Chrzest czyni nas uczniami Chrystusa, a bierzmowanie wzywa nas do tego, aby być Jego apostołami. Z takim sakramentem spływają więc na nas dary Ducha Świętego, które „wyposażają” nas do spełniania misji apostolskiej w świecie.

Ta niewielka objętościowo książeczka daje bogaty i w przystępny sposób podany wykład na temat nauki Kościoła katolickiego dotyczącej sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Prowadzi czytelnika przez wszystkie etapy przygotowań i zasadniczy rytuał bierzmowania. Będzie doskonałym przewodnikiem dla tych, którzy przygotowują się do jego przyjęcia, zaś wiernym, którzy ten uroczysty dzień mają już za sobą, pomoże w pełni docenić owoce bierzmowania.

Praktyczne kieszonkowe wydanie, twarda oprawa i sporo nastrojowych fotografii to dodatkowe atuty tej publikacji.

 

Dane techniczne

Autor kard. Jorge Medina Estévez
Przekład Wiesława Dzieża
Rok wydania 2016
Oprawa twarda
Liczba stron 88
Format 100 x 145
ISBN 978-83-7823-566-8

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl