Rozmowy o Lourdes

Cena: 19,00 zł 19.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Niniejsza książka jest zbiorem wywiadów przeprowadzonych dla czasopisma ,,Lourdes”, organu OFTAL (Opera Federativa Trasporto Ammalati a Lourdes).

Ich punktem wyjścia były rozmaite znaki, na które sanktuarium w Lourdes zwróciło uwagę w związku z przygotowaniem jubileuszu stupięćdziesiątej rocznicy objawień: woda, skała, światło, ludzie z wszystkich narodów, chorzy, osoby opiekujące się nimi. Nie mogło zabraknąć również odniesienia do dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, którego stupięćdziesiątą rocznicę ogłoszenia obchodziliśmy cztery lata temu.

Ta refleksja wciągnęła wierzących i niewierzących, ludzi Kościoła, osobistości ze świata żydowskiego, teologów, filozofów, znawców sztuki i innych uczonych. Każdy z nich wniósł istotny wkład w postaci przemyśleń, sugestii i propozycji. Wszystko to z duchem otwartym i gotowym na szukanie dialogu i konfrontacji.

W ten sposób czytelnik otrzymuje szereg przemyśleń, obracających się wokół tematu Lourdes. Nie brakuje też pytań o osobiste doświadczenie pielgrzymowania do tego miejsca wiary lub o sens pielgrzymowania w dzisiejszym społeczeństwie.

 

Dane techniczne

Autor Edoardo Caprino, Paolo Scarpa
Przekład Krzysztof Stopa
Rok wydania 2010
Oprawa miękka
Liczba stron 132
Format 125 x 195
ISBN 978-83-7380-882-9
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl