Produkty tygodnia
Zima na Majorce
Zima na Majorce
25,00 zł
szt.
Tajlandia. Dwa spełnione marzenia
Tajlandia. Dwa spełnione marzenia
44,90 zł 30,00 zł
szt.
Zasolony król
Zasolony król
44,90 zł 40,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.
UWAGA!

W związku ze wzmożonym ruchem przesyłkowym, gwarantujemy dostarczenie w terminie książek zamówionych do 18 grudnia. Książki zamówione po 18 grudnia mogą nie zostać dostarczone do świąt Bożego Narodzenia.

Radio gra i ... mówi

Cena: 26,00 zł 26.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Ta książka powstała z okazji 60-lecia Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia w Gdańsku. Nie jest ona dokumentem prezentującym rok po roku powojenne dzieje publicznego radia w Gdańsku. Nie miała nim być. Pełna historia gdańskiej stacji radiowej, znanej Państwu dziś jako Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Gdańsku – RADIO GDAŃSK – Spółka Akcyjna, nadal czeka na poważne, naukowe opracowanie. Dziś trafia do rąk Czytelników jedynie zbiór wspomnień gdańskich radiowców. (...) RADIO GDAŃSK to przede wszystkim ludzie, dzięki którym – i o których jest ta książka. To dziennikarze, a także specjaliści od radiowej techniki, pracownicy szeroko rozumianej obsługi. Wszyscy mają swój wkład w dzisiejszy kształt Radia. Naszego Radia, służącego od sześćdziesięciu lat nam, mieszkańcom Pomorza, towarzyszącego w codziennych radościach i kłopotach, informującego, edukacyjnego, umilającego czas. Mniej ważne jest to, że wspominając bardziej bądź mniej odległą przeszłość postrzegają ją i opisują subiektywnie. Dziś RADIO GDAŃSK S.A. jest samodzielną firmą. Po 48 latach egzystencji jako oddział Polskiego Radia wchodzącego w skład tzw. Radiokomitetu, który był instytucją państwową, od 1994 roku zaczęła funkcjonować nowa struktura już publicznego Polskiego Radia.

Tomasz Krankowski
Prezes zarządu Radia Gdańsk S.A.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl