Produkty tygodnia
PROWADZIŁ NAS LOS  (wydanie II 2022)
PROWADZIŁ NAS LOS (wydanie II 2022)

40,00 zł

Cena regularna: 49,90 zł

Najniższa cena: 49,90 zł
szt.
Moja Ziemia Święta
Moja Ziemia Święta

30,00 zł

Cena regularna: 44,90 zł

Najniższa cena: 44,90 zł
szt.
Michał Milka. Łączę światy
Michał Milka. Łączę światy

10,00 zł

Cena regularna: 39,90 zł

Najniższa cena: 39,90 zł
szt.
Samorząd na obcasach. Inspirujące historie kobiet na stanowiskach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast
Samorząd na obcasach. Inspirujące historie kobiet na stanowiskach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast

40,00 zł

Cena regularna: 44,90 zł

Najniższa cena: 44,90 zł
szt.
Dane teleadresowe

Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o.
ul. Bpa Dominika 11
83-130 Pelplin
woj. pomorskie
585 361 757
sekretariat@bernardinum.com.pl
NIP: 5932459521
REGON: 220141405

Przyjaciółki od pierwszego wejrzenia

Cena: 16,00 zł 16.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Pseudonim Ilarii to Aria i tak poznają ja czytelnicy blogu, pamiętnika online, w którym Aria opowiada o kolejnych dniach swojego życia wśród tysięcy rozterek i tyluż radości. Nagle coś się zmienia: poznaje Alicję i dziewczęta stają się przyjaciółkami od pierwszego wejrzenia. Aria jest szczęśliwa, gdyż idealnie się rozumieją. Ale na tym nie koniec Aria zdobywa również miłość Luki, chłopaka z sąsiedniego domu, dla którego odkrywa w swoim sercu uśpione uczucie będące czymś więcej niż przyjaźnią. Lecz sprawy zmieniają szybko obrót. Alicja staje się złośliwa, nie wybacza niczego przyjaciółce, a Aria nie wie, co się dzieje i obawia się o ich piękną przyjaźń. Luca zdaje się pozornie obserwować. Ale jest coś, o czym nie powiedział Arii i dotyczy to Alicji. Aria to odkryje i nie pozostanie jej nic oprócz rozczarowania. Będzie tak bardzo rozczarowana, że podejmie radykalną decyzję. Ale tymczasem…
 
 
Recenzje:

 Aria, bo taki jest pseudonim Ilarii, młodziutkiej bohaterki niewielkiej książeczki, na blogu internetowym, pisywała pamiętniki od najmłodszych lat. Najpierw w tworzeniu tych wyrażających ogromną radość istnienia pośród kwiatów, ptaków, drzew i ludzi, zrodzonych z dziecięcej wyobraźni dziełek sztuki pomagała dziewczynce jej mamusia. Teraz Ilaria jest już uczennicą i rozpoczyna właśnie swój nowy rozdział twórczości. Zakłada blog internetowy. Chce na nim zapisać każdy zapach, każdą piękną i niezapomnianą chwilę w postaci artystycznej, często także plastycznej impresji. Aria zależnie od swego nastroju i klimatu danej chwili wprowadza w blogu liczne modyfikacje i udoskonalenia. Koloruje go na przykład na fioletowo i umieszcza w nim fotografię swojego kotka. Ale najważniejsze dla niej staje się to, że może pisać – o, chociażby na przykład tak:

 

,,Dzisiaj, kiedy szłam w kierunku szkoły, na drodze był dywan z przepięknych, ogromnych,    suchych liści.

Liście z wielkich platanów kręciły się i skrzypiały (tak, tak właśnie brzmiał szum liści, które dziś zobaczyłam) pod moimi stopami, fruwały, szeleszcząc wokół… przyszła mi ochota zanurzyć się i poturlać się w nich, ale ograniczyłam się do podniesienia jednego liścia.”

 

Dziewczynka w taki właśnie sposób opowiada o swoim barwnym i fantastycznym, widzianym i odczuwanym z dziecięcej perspektywy, życiu, które usłane jest często wieloma rozterkami, rozczarowaniami, ale jest też pełne dziecięcej szczerej radości, szczęścia i zadowolenia. Giamila Yehya, autorka tej książki, znakomicie i z ogromną wrażliwością oraz doskonałą znajomości psychologii dziecka konstruuje postać Ilarii i wszystko to, co rozgrywa się wokół i co jest udziałem głównej postaci prezentowanego utworu.

   
   
                                                                                                         Marek Biegalski
 
 

 

 

Dane techniczne

Autor Giamila Yehya
Przekład Anna Beata Bagnowska
Rok wydania 2009
Oprawa miękka
Liczba stron 112
Format 170 x 224
ISBN 978-83-7380-719-8
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl