Przy stole słowa Bożego, cz. VII

Cena: 20,00 zł 20.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

To już ostatni tom z serii komentarzy do niedzielnych i świątecznych czytań mszalnych Biskupa Pelplińskiego. Ten tomik, siódmy z kolei – podobnie jak pierwszy – jest także komentarzem do czytań św. Mateusza. Z jednej strony, zamyka on wszystkie dotychczasowe komentarze, ale z drugiej strony, jakby je ponownie chciał otworzyć. Po Mateuszu bowiem znów przychodzi Rok Marka, Łukasza i, między poszczególne niedziele włączone, czytania z Ewangelii św. Jana.
Każdy komentarz do czytań mszalnych jest dla ludzi wierzących nieodzownym podręcznikiem. Komentarze tu prezentowane powstawały na zamówienie i oczekiwanie słuchaczy Katolickiej Rozgłośni Diecezji Pelplińskiej Radia „Głos”, a potem – wydane drukiem – stały się niejako dokumentacją tych, jak je nazwano, konferencji biblijno-liturgicznych. Dzięki temu mogli mieć pożytek słuchający ich po raz pierwszy w sobotnie wieczory, a potem do nich wrócić w tekście drukowanym.
Książka ta, podobnie jak sześć poprzednich jej części, posiada wiele cennych elementów warsztatowych. Napisana przez znakomitego uczonego-biblistę, dostarcza czytelnikowi solidnej wiedzy erudycyjnej. Autor podaje syntezy, które są owocem zażyłości ze słowem Bożym. To wielki walor tej książki, który sprawia, że warto ją wziąć do ręki i wczytać się uważnie w jej treść.

Dane techniczne

Autor Bp Jan Bernard Szlaga

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl