Produkty tygodnia
Zima na Majorce
Zima na Majorce
25,00 zł 20,00 zł
szt.
Zabrałam brata dookoła świata
Zabrałam brata dookoła świata
39,90 zł
szt.
Dzika Mrówka pod żaglami
Dzika Mrówka pod żaglami
29,90 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.
UWAGA!

W związku ze wzmożonym ruchem przesyłkowym, gwarantujemy dostarczenie w terminie książek zamówionych do 18 grudnia. Książki zamówione po 18 grudnia mogą nie zostać dostarczone do świąt Bożego Narodzenia.

Poziom noetyczności a postawa wobec śmierci

Cena: 15,00 zł 15.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Śmierć jest rzeczywistością niezwykłą. Z jednej strony wzbudza lęk, z drugiej pociąga, rodzi pytania i skłania do poszukiwania odpowiedzi. Autor książki "sprowokowany" tajemnicą, podejmuje – na płaszczyźnie psychologii – próbę odkrycia związku pomiędzy potrzebą i poczuciem sensu życia a postawą wobec śmierci.
Praca ma charakter studium teoretyczno-empirycznego. Uwzględniając koncepcje Frankla i Popielskiego przedstawiono w niej problematykę potrzeby i poczucia sensu życia (poziom noetyczności) oraz specyfikę i uwarunkowania postawy wobec śmierci. Następnie zaprezentowano i omówiono wyniki przeprowadzonych badań.
Ze względu na stosunkowo krótką historię badań zjawiska śmierci w psychologii lektura książki jest ciekawą pozycją – nie tylko dla psychologów.

Dane techniczne

Autor ks. adam Matuszewski
Rok wydania 2002
Oprawa miękka
Liczba stron 152
Format 165 x 235
ISBN 83-7380-013-1
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl