Produkty tygodnia
Zabrałam brata dookoła świata
Zabrałam brata dookoła świata
39,90 zł 20,00 zł
szt.
Dzika Mrówka pod żaglami
Dzika Mrówka pod żaglami
29,90 zł 25,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.
UWAGA!

W związku ze wzmożonym ruchem przesyłkowym, gwarantujemy dostarczenie w terminie książek zamówionych do 18 grudnia. Książki zamówione po 18 grudnia mogą nie zostać dostarczone do świąt Bożego Narodzenia.

Poezje

Cena: 20,00 zł 20.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Każda sytuacja poetycka, doświadczenie, zdarzenie, przeżycie ma w poezji Mileny Wieczorek rozległe odniesienia w przestrzeni ponadczasowej i wieloznacznej scenerii kultury, które ożywia i wypełnia treściami współczesnego życia. To poezja inscenizująca sytuacje w teatrum historii i kultury, jednocześnie pełna emocji, ale i swoistego stoicyzmu, skoro wszystko już było i zostało przeżyte. Jednak każdy musi przeżyć swój czas na nowo pogodzony z nieuchronną utratą, skoro życie odradza się zawsze w swoim doczesnym, ale i sakralnym wymiarze. Właśnie duchowy sens życia jest istotą poetyckiego doświadczenia tej wrażliwej i skupionej poetki - mistyki i realności doznań wykraczających poza własne ego i dosłowne teraz - pisze Tadeusz Kijonka recenzując twórczość poetki. - Poezja Mileny Wieczorek (...) to poezja wysokiej próby. Nie znam w poezji polskiej poetki równie mocno zafascynowanej światem kultury, która tak organicznie potrafi wyrazić własne „ja” poprzez opalizujące żywą treścią znaki i przekazy kultury (najbliższym spośród wielkich wzorów jest niewątpliwie Zbigniew Herbert). Jest to zatem poezja pełna kobiecego ciepła (...) Takt, dyskrecja i powściągliwość - to również cechy poezji Mileny Wieczorek.
"Poezje" - to pierwszy, dokonany przez autorkę, wybór wierszy. Złożyły się na niego utwory kilku wydanych wcześniej zbiorków poetyckich: "Tytus, syn Rembrandta" (1987), "Odnaleziona" (1994), "Powrót do miasta" (2000), jak i wiersze nowe.

Dane techniczne

Autor Milena Wieczorek
Rok wydania 2001
Oprawa twarda
Liczba stron 147
Format 168 x 240
ISBN 83-88935-13-5
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl