Podróże i przystanki

Cena: 11,00 zł 11.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W roku 1997 jako książka ,, Drabiną do nieba” ukazało się 100 pierwszych moich felietonów w Bernardinum. Ta książka to wybór 25 felietonów drukowanych w dwutygodniku Diecezji Pelplińskiej ,, Pielgrzym”. to taka podróż i takie przystanki, miasta duże i małe, wioski, zdarzenia, problemy niepokoje i nadzieje, zdziwienia i zachwyty, czas pracy, urlopów, wakacji, panorama religii, Kościoła, państwa, spraw duchowych i doczesnych ujętych w formie lepszych i gorszych felietonów, spokojnych i zadziornych, w których widać przełom kończącego się pontyfikatu Jana Pawła II Wielkiego i początek papieża Benedykta XVI. To podróż przez Polskę i Europę – Nasza Podróż z bagażem powtórzeń, braków i nieścisłości.

W tym pisaniu ni udało się ukryć mojej roli prezbitera, żyjącego pozytywnie i z entuzjazmem wobec Boga i ludzi, przepraszam, zatem tych, którzy mnie, nas duchownych, widzą inaczej, zbyt krytycznie, jako czarnych i klerykalnych, niech cierpliwie wybiorą się ze mną w tę podróż pełną niespodzianek i dramatycznych świateł, sygnałów, zakrętów.

Niech nam towarzyszy dzban i filiżanki, jak na obrazie Jana Kaji, spragnieni pijemy przecież podczas podróży i przystanków, rozkoszujemy się rozmową, gestami, twarzami, krajobrazem, architekturą, kolorami wodą i powietrzem. Podczas wędrówek niech nam wszystko smakuje.

 

 

ks. Franciszek Kamecki- ur. 1940 proboszcz w Grucznie, wykładowca, rekolekcjonista, organizator wyjazdów, obozowisk, biwaków, rekreacji, medytacji, dni kultury, biesiad.

Dane techniczne

Autor Franciszek Kamecki
Rok wydania 2010
Oprawa miękka
Liczba stron 96
Format 120 x 200
ISBN 978-83-7380-850-8
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl