Pielgrzym 6/2022

Cena: 3,70 zł 3.70
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W 6. numerze „Pielgrzyma” dużo miejsca poświęcamy tematowi wojny w Ukrainie, jednak tematem numeru jest ważna rozmowa z papieżem Franciszkiem, w której Ojciec Święty porusza wiele istotnych kwestii. Opowiada w niej przede wszystkim o swojej relacji ze św. Józefem, którego wspomnienie przypada 19 marca, a także o tym, dlaczego to właśnie do tego świętego warto się zwracać z zaufaniem w tych trudnych czasach. 

 

*Kiedy Rosjanie bombardują miasta i wsie, szpitale i przedszkola, z Ukrainy ciągną do Polski tłumy ludzi szukających schronienia. Dlatego w tym numerze udaliśmy się na granicę polsko-ukraińską. W reportażu „Polska otwarta na uchodźców” Sławomir Dynek i Patrycja Michońska-Dynek rozmawiają z Polakami, którzy pomagają ludziom przekraczającym granicę, i z Ukraińcami, którym udało się uciec przed wojną.

*W „Pielgrzymie” staramy się też odpowiedzieć na niełatwe pytanie, czym jest wojna i skąd biorą się konflikty zbrojne. Autor artykułu „Wojna” wyjaśnia, że nie ma na nie prostej odpowiedzi.

*Nie zapominamy również o trwającym Wielkim Poście. Ks. Jarosław Brylowski pisze o nieustannie aktualnej kwestii nawrócenia, którą warto podjąć szczególnie teraz.

*Poza tym jak zwykle w „Pielgrzymie" do przeczytania wiele ciekawych felietonów i ciekawostek. Dobrej lektury!

 

https://pielgrzym.pelplin.pl/

 

Dane techniczne

Oprawa miękka (zeszytowa)
Liczba stron 40
Format 200 x 268
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl