Pielgrzym 4/2022

Cena: 3,70 zł 3.70
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W 4. numerze „Pielgrzyma” przygotowujemy się do nadchodzącego czasu Wielkiego Postu. Tematem numeru jest więc artykuł ks. Sławomira Kunki o „Kwartalnych dniach modlitw o ducha pokuty”, które przypadają od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu. 

*W tym numerze pojawia się również wywiad z Edmundem Zielińskim – prawdopodobnie ostatnim twórcą ludowym na Kociewiu, który tworzy w duchu pierwotnej sztuki regionalnej – który opowiada o miłości do rzeźbienia i ukochanej kociewskiej wsi. 

*Z kolei w rozmowie Anny Mazurek-Klein o szkole na miarę XXI wieku, edukacyjnej pasji i ekologicznych książkach dla dzieci z wielkim zapałem mówi pedagog Jakub Tylman, inicjator kampanii społecznej „Szkoła bez zadań domowych”.

*23 lutego obchodzimy liturgiczne wspomnienie bł. ks Stefana Wincentego Frelichowskiego.  Wyjątkowym świadectwem z nim związanym podzielili się Teresa i Antoni Grodziccy, których córka Joanna, obecnie siostra Maria Joanna od Jezusa Eucharystii w klasztorze karmelitanek bosych w Łasinie, została za jego wstawiennictwem cudownie uzdrowiona.  

*Poza tym jak zwykle w „Pielgrzymie" do przeczytania wiele ciekawych felietonów i ciekawostek. Dobrej lektury!


 https://pielgrzym.pelplin.pl/

 

 

Dane techniczne

Oprawa miękka (zeszytowa)
Liczba stron 40
Format 200 x 268
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl