Dane teleadresowe

Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o.
ul. Bpa Dominika 11
83-130 Pelplin
woj. pomorskie
585 361 757
sekretariat@bernardinum.com.pl
NIP: 5932459521
REGON: 220141405

Produkty tygodnia
Kenia - Hakuna Kurudi
Kenia - Hakuna Kurudi
45,00 zł 35,00 zł
szt.
Bajkał tam i z powrotem
Bajkał tam i z powrotem
44,90 zł 35,00 zł
szt.
Staropolskie fascynacje literackie świętością
Staropolskie fascynacje literackie świętością
34,90 zł 20,00 zł
szt.

PRZY STOLE SŁOWA BOŻEGO cz. VI

Cena: 20,00 zł 20.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Do rąk czytelników trafia kolejna, szósta już część katechez biskupa pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi. Książka zawiera homilie głoszone systematycznie i regularnie na antenie Katolickiej Rozgłośni Diecezji Pelplińskiej Radia „Głos”, niemal od siedmiu lat, a więc od początku jej działalności.
Kolejny tom złożony z 53 katechez, jaki przygotowało wydawnictwo „Bernardinum” z myślą o czytelnikach i słuchaczach diecezjalnego radia, stanowi punkt wyjścia do ich własnych refleksji nad słowem Bożym.
Moje wyjaśnienia – pisze autor w Przedmowie – dotyczą przeważnie spraw podstawowych, dość często egzegetycznych, a to zaledwie pomoc do tego, aby wyczytać wszystko, co mówi Duch do Kościoła. Niech zatem łaska poprawnego odczytania tekstu biblijnego, Bożego słowa, towarzyszy wszystkim wtedy, kiedy będą – z pomocą być może tego podręcznika – zastanawiać się i zagłębiać nad tajemnicami Bożego objawienia, które przyszło do nas między innymi przez natchnione słowo Pisma Świętego. Obyśmy dzięki każdej pomocy, jaka dociera do naszych rąk, stawali się coraz pilniejszymi, coraz bardziej ciekawymi czytelnikami Bożego słowa.
Dzięki tej lekturze czytelnik przekonuje się, że słowo Boże jest czymś więcej niż tylko tekstem, czy też komentarzem do rzeczywistości. Ono kreuje tę rzeczywistość. Oprócz merytorycznej wartości omawianej książki, jest ona wyjątkowo cenna i warta uważnej lektury ze względu na osobę jej autora.
Warto wspomnieć, że biskup Jan Bernard Szlaga to znakomity uczony-biblista, biegły w warsztacie naukowym. Jest m.in. największym w Polsce specjalistą od Listu do Hebrajczyków, ma ponadto długoletnie doświadczenie jako wykładowca akademicki, zwłaszcza na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i na Uniwersytecie Gdańskim.

Dane techniczne

Autor Bp Jan Bernard Szlaga
Rok wydania 2001
Oprawa twarda
Liczba stron 120
Format 125 x 200
ISBN 83-88935-30-5

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl