Produkty tygodnia
Zabrałam brata dookoła świata
Zabrałam brata dookoła świata
39,90 zł 20,00 zł
szt.
Dzika Mrówka pod żaglami
Dzika Mrówka pod żaglami
29,90 zł 25,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.
UWAGA!

W związku ze wzmożonym ruchem przesyłkowym, gwarantujemy dostarczenie w terminie książek zamówionych do 18 grudnia. Książki zamówione po 18 grudnia mogą nie zostać dostarczone do świąt Bożego Narodzenia.

POGRANICZE POLSKO - ROSYJSKIE

Cena: 38,00 zł 38.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Książka, udokumentowana licznymi tabelami i rycinami, składa się z siedmiu rozdziałów opracowanych przez specjalistów z Katedry Geografii Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Gdańskiego i Katedry Geografii Społeczno-Gospodarczej i Geopolityki Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie.
Przedmiotem rozważań w rozdziale pierwszym są wybrane problemy badawcze i teoretyczne dotyczące granicy, pogranicza i współpracy transgranicznej. W rozdziale drugim obszernie scharakteryzowano uwarunkowania i czynniki polsko-rosyjskiej współpracy transgranicznej. Rozdział trzeci to obszerna charakterystyka społeczno-gospodarcza badanego obszaru, czyli terenu Obwodu Kaliningradzkiego i dwóch województw polskich bezpośrednio z nim graniczących: warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. W rozdziale czwartym zaprezentowano genezę i skomplikowany proces ustalania granicy polsko-rosyjskiej, a także obszernie udokumentowano niezmiernie ważne dla sprawnej współpracy obszarów przygranicznych i wzajemnych kontaktów mieszkańców przejścia graniczne – ich rozmieszczenie i przepustowość. W rozdziale piątym przybliżono różnorodne formy, zakres i intensywność współpracy transgranicznej. Rozdział szósty dotyczy postrzegania polsko-rosyjskiej współpracy transgranicznej o charakterze formalnym i nieformalnym prowadzonej przez przedstawicieli lokalnych samorządów terytorialnych. Rozdział siódmy obrazuje szanse i zagrożenia związane z nową sytuacją Obwodu Kaliningradzkego widziane przez pryzmat Unii Europejskiej, Moskwy i Kaliningradu. Wskazuje także na możliwość kształtowania nowej transgranicznej metropolii skupionej wokół Zatoki Gdańskiej.

Dane techniczne

Autor Tadeusz Palmowski
Rok wydania 2007
Oprawa twarda
Liczba stron 359
Format 170 x 243
ISBN 978-83-7380525-5
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl