Niebezpieczny ładunek

Cena: 25,00 zł 25.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W XVI wieku na zachodzie Europy rozwinął się ruch religijno-społeczny, zwany reformacją, który przez wprowadzenie istotnych zmian w doktrynie i ustroju Kościoła doprowadził do podziału w Kościele zachodnim i do wyodrębnienia się niezależnych od papiestwa Kościołów protestanckich.

       Do tych właśnie wydarzeń rozgrywających się także na terenie miasta Gdańska nawiązuje poprzez pryzmat legendy czy też literacko skonstruowanej fikcji książka Stana Bogdana pod tytułem „Niebezpieczny ładunek”, wydana w bogatej i bardzo stylowej szacie graficznej. Na kartach tego niewielkiego utworu beletrystycznego odnajdujemy swoisty klimat gdańskiej Starówki. Poznajemy szesnastowieczne mieszczaństwo, rzemieślników oraz przedstawicieli ówczesnej władzy samorządowej. Mamy także możliwość odwiedzenia bratnich Niderlandów – tamtejszego środowiska kupców i rzemieślników wykonujących właśnie dla Bazyliki Mariackiej w Gdańsku chrzcielnicę. W czasie przemieszczania się chrzcielnicy z Niderlandów do Gdańska uczestniczymy w niełatwym, pełnym niebezpieczeństw i nieprzewidzianych sytuacji życiu marynarzy na statku płynącym przez Morze Północne i Bałtyk.

       Książka jest bardzo bogata w przeróżne ornamenty, tekstowe inicjały i inne upiększenia, a stylizowane fotografie, przeważnie wnętrza Kościoła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku, przydają temu literackiemu dziełu należytej powagi i w pewnym stopniu odświętnego, a zarazem historiozoficznego patosu.

 

 

                                                                                                                Marek Biegalski

 

 

Dane techniczne

Autor Stan Bogdan
Rok wydania 2009
Oprawa twarda
Liczba stron 72
Format 200 x 200
ISBN 978-83-7380-748-8

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl