NOWE NARZĘDZIE EWANGELIZACJI

Cena: 25,00 zł 25.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Ksiądz Krzysztof Krukowski – kapłan diecezji zamojsko-lubaczowskiej, doktorant w Instytucie Teologii Dogmatycznej KUL i Historii Sztuki KUL. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu (rzeźbiarz, malarz, rysownik). Interesuje się szczególnie historią i patrologią, historią sztuki, teologią sztuki, teologią ikony, znaczeniem symbolicznym i treściowym dzieł sztuki religijnej Wschodu i Zachodu. Poszukuje nowych form przekazu Prawd Objawionych.

 

„Ks. profesor Drączkowski poprzez wprowadzenie metody wykresograficznej w dogmatyce rewaloryzuje [...] kategorię piękna w teologii, przez wieki skupionej na kategoriach prawdy i dobra. [...] Tęsknota za pięknem w teologii, oznacza tęsknotę za całością i za konkretnością.

Klasyczna definicja określa piękno jako harmonię części lub jako promieniowanie całości we fragmencie. Rozum dlatego nie jest w stanie zawładnąć pięknem, gdyż ono jest przedmiotem kontemplacji. Światu owładniętemu poczuciem samowystarczalności i zamkniętemu w horyzoncie potrzeb doczesnych, któremu dobro i prawda kojarzą się z horyzontem przedmiotów użytkowych, potrzebne jest otwarcie na piękno Chrystusa, w którym nastąpiło objawienie nieskończoności w formie skończonej. Droga piękna jest w stanie skutecznie przemówić do dzisiejszego człowieka.”

Ks. prof. dr hab. Krzysztof Guzowski

Dyrektor Instytutu Teologii Dogmatycznej KUL

(Fragment przedmowy do najnowszej książki ks. F. Drączkowskiego
„Dogmatyka w obrazach graficznych”)

Dane techniczne

Autor ks. Krzysztof Krukowski
Rok wydania 2011
Oprawa miękka
Liczba stron 192
Format 145 x 220
ISBN 978-83-62994-19-9
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl