Produkty tygodnia
Zima na Majorce
Zima na Majorce
25,00 zł 20,00 zł
szt.
Zabrałam brata dookoła świata
Zabrałam brata dookoła świata
39,90 zł
szt.
Dzika Mrówka pod żaglami
Dzika Mrówka pod żaglami
29,90 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. W każdej chwili możesz cofnąć zgodę.
UWAGA!

W związku ze wzmożonym ruchem przesyłkowym, gwarantujemy dostarczenie w terminie książek zamówionych do 18 grudnia. Książki zamówione po 18 grudnia mogą nie zostać dostarczone do świąt Bożego Narodzenia.

Mój syn, anioł który wybrał życie

Cena: 24,00 zł 24.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

W tej książce opowiadam o sobie, o moim doświadczeniu matki, o moim dziecku. Dziecku uzdolnionym inaczej, dziecku szczególnej troski. Wiem, że wiele matek, wielu rodziców dzieci szczególnej troski, każdy według swego własnego doświadczenia, może się utożsamiać ze mną w tych samych przeżyciach pośród cierpienia i radości. Mam nadzieję, że podobnie jak ja, każdy z tych rodziców zdoła wcześniej czy później osiągnąć pogodę ducha konieczną do widzenia świata nie tyle własnymi oczyma, z perspektywy własnych pragnień - chociaż realizowanych w celu pokonania przeszkód, które pragniemy pokonywać, – co oczyma i duszą naszych dzieci. W ten sposób można zauważyć jasność, którą tylko one są zdolne promieniować. Jasność zdolna zrodzić nadzieje i poznać głębokie znaczenie miłości.  Dzieci nasze, które być może na zawsze pozostaną dziećmi, dzięki swej nieświadomości wiedzą, co to nieskalana radość. Dzięki swej niewinności są jak aniołowie i potrafią utrzymywać kontakt między ziemia a niebem. Czy naprawdę, więc my, rodzice, jesteśmy nieszczęśliwi – jak wielu nad nami się użala – opiekując się życiem tych aniołków?
                                                                                                                         Od Autorki

Doretta Braga

Autorka urodziła się w 1959 roku. Jest mamą Maksymiliana (14lat) i przewodniczącą jednej z sekcji Stowarzyszenia Rodziców z Naszej Rodziny we Włoszech. Stowarzyszenie ma na celu obronę praw dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin. Opowiadanie jej autorstwa pt. ,,Pokój” zdobyło w 2002 roku wyróżnienie Nagrody Literackiej ,,Arka uczuć” nadane przez Arkę – Stowarzyszenie Rodziców Dzieci niepełnosprawnych w Seprio.  

 

 

 
Recenzje:

Opowiadanie Doretty Bragi „Mój syn, anioł, który wybrał życie” to książka subtelnie i dosyć dokładnie opisująca matczyną miłość i troskę o niepełnosprawne, wymagające nadzwyczajnej opieki dziecko. Jest to także bardzo zwięzły, ale przy tym niezwykle wyrazisty i przemawiający do wyobraźni Czytelnika obraz macierzyństwa, ukazanego bez żadnych upiększeń, a tym bardziej uproszczeń, lecz przedstawionego wprost wraz z całym swym – pełnym obaw i niepewności czy też goryczą utraty poczętego i rozwijającego się w łonie matki dziecka, ale najczęściej będącym prawdziwym źródłem zadowolenia i radości – poświęceniem.

       Dzięki lekturze tego niewielkiego literackiego dzieła można w całej pełni zrozumieć, co to znaczy otoczyć miłością młode, często spotykające rozliczne trudności i traumatyczne sytuacje, ale jednocześnie niezłomne, pełne woli walki i przetrwania za wszelką cenę życie.

Książka dostarczyć może Czytelnikowi pewności i przekonania o tym, że bycie matką lub ojcem zawsze czyni człowieka szczęśliwszym i bogatszym oraz bardziej odpowiedzialnym.
 
                                                                                                            Marek Biegalski
 

Zamów książkę w wersji ebook:

 

 

Dane techniczne

Autor Doretta Braga
Przekład Wiesława Dzieża
Rok wydania 2010
Oprawa miękka
Liczba stron 168
Format 125x195
ISBN 978-83-7380-810-2
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl