Produkty tygodnia
Kenia - Hakuna Kurudi
Kenia - Hakuna Kurudi

30,00 zł

Cena regularna: 45,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
szt.
Drań
Drań

20,00 zł

Cena regularna: 34,90 zł

Najniższa cena: 34,90 zł
szt.
Tomaszek i reszta świata (oprawa miękka)
Tomaszek i reszta świata (oprawa miękka)

15,00 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
szt.
Stwórz LEPSZY MÓZG - dzięki- neuroplastyczności- poradnik dla mam
Stwórz LEPSZY MÓZG - dzięki- neuroplastyczności- poradnik dla mam

45,00 zł

Cena regularna: 49,90 zł

Najniższa cena: 49,90 zł
szt.
Dane teleadresowe

Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o.
ul. Bpa Dominika 11
83-130 Pelplin
woj. pomorskie
585 361 757
sekretariat@bernardinum.com.pl
NIP: 5932459521
REGON: 220141405

Mój syn, anioł który wybrał życie

Cena: 24,00 zł 24.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W tej książce opowiadam o sobie, o moim doświadczeniu matki, o moim dziecku. Dziecku uzdolnionym inaczej, dziecku szczególnej troski. Wiem, że wiele matek, wielu rodziców dzieci szczególnej troski, każdy według swego własnego doświadczenia, może się utożsamiać ze mną w tych samych przeżyciach pośród cierpienia i radości. Mam nadzieję, że podobnie jak ja, każdy z tych rodziców zdoła wcześniej czy później osiągnąć pogodę ducha konieczną do widzenia świata nie tyle własnymi oczyma, z perspektywy własnych pragnień - chociaż realizowanych w celu pokonania przeszkód, które pragniemy pokonywać, – co oczyma i duszą naszych dzieci. W ten sposób można zauważyć jasność, którą tylko one są zdolne promieniować. Jasność zdolna zrodzić nadzieje i poznać głębokie znaczenie miłości.  Dzieci nasze, które być może na zawsze pozostaną dziećmi, dzięki swej nieświadomości wiedzą, co to nieskalana radość. Dzięki swej niewinności są jak aniołowie i potrafią utrzymywać kontakt między ziemia a niebem. Czy naprawdę, więc my, rodzice, jesteśmy nieszczęśliwi – jak wielu nad nami się użala – opiekując się życiem tych aniołków?
                                                                                                                         Od Autorki

Doretta Braga

Autorka urodziła się w 1959 roku. Jest mamą Maksymiliana (14lat) i przewodniczącą jednej z sekcji Stowarzyszenia Rodziców z Naszej Rodziny we Włoszech. Stowarzyszenie ma na celu obronę praw dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin. Opowiadanie jej autorstwa pt. ,,Pokój” zdobyło w 2002 roku wyróżnienie Nagrody Literackiej ,,Arka uczuć” nadane przez Arkę – Stowarzyszenie Rodziców Dzieci niepełnosprawnych w Seprio.  

 

 

 
Recenzje:

Opowiadanie Doretty Bragi „Mój syn, anioł, który wybrał życie” to książka subtelnie i dosyć dokładnie opisująca matczyną miłość i troskę o niepełnosprawne, wymagające nadzwyczajnej opieki dziecko. Jest to także bardzo zwięzły, ale przy tym niezwykle wyrazisty i przemawiający do wyobraźni Czytelnika obraz macierzyństwa, ukazanego bez żadnych upiększeń, a tym bardziej uproszczeń, lecz przedstawionego wprost wraz z całym swym – pełnym obaw i niepewności czy też goryczą utraty poczętego i rozwijającego się w łonie matki dziecka, ale najczęściej będącym prawdziwym źródłem zadowolenia i radości – poświęceniem.

       Dzięki lekturze tego niewielkiego literackiego dzieła można w całej pełni zrozumieć, co to znaczy otoczyć miłością młode, często spotykające rozliczne trudności i traumatyczne sytuacje, ale jednocześnie niezłomne, pełne woli walki i przetrwania za wszelką cenę życie.

Książka dostarczyć może Czytelnikowi pewności i przekonania o tym, że bycie matką lub ojcem zawsze czyni człowieka szczęśliwszym i bogatszym oraz bardziej odpowiedzialnym.
 
                                                                                                            Marek Biegalski
 

Zamów książkę w wersji ebook:

 

 

Dane techniczne

Autor Doretta Braga
Przekład Wiesława Dzieża
Rok wydania 2010
Oprawa miękka
Liczba stron 168
Format 125x195
ISBN 978-83-7380-810-2
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl