Mądrość Ojców Kościoła - okruchy patrystyczne

Cena: 14,50 zł 14.50
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

"Ojcami Kościoła słusznie nazywa się tych świętych, którzy w ciągu pierwszych wieków potęgą swojej wiary, wzniosłością i bogactwem swojej nauki wnieśli weń nowe siły żywotne i sprawili, że się wspaniale rozwijał. Są rzeczywiście »ojcami« Kościoła, ponieważ od nich poprzez Ewangelię otrzymał życie". Tak znamienną rolę Ojców Kościoła opisał papież Jan Paweł II w liście apostolskim poświęconym św. Bazylemu (2 stycznia 1980 r.). Stwierdzenie to, w pełni prawdziwe, stanowi wystarczającą zachętę do sięgania do Ojców Kościoła, by czerpiąc z głębi i bogactwa w ich szkole uczyć się wiary i budowania Kościoła.
Niniejsza książeczka zrodziła się z sięgania do myśli Ojców Kościoła, by w ich świetle patrzeć na naszą wiarę i na nasze chrześcijańskie zadania, a w ten sposób czerpać inspiracje do wzrastania w mądrości, czyli w uporządkowywaniu w świetle najwyższej zasady naszego życia. Znajdują się w niej refleksje dotyczące zarówno samej tajemnicy Boga i Jego objawienia, jak i najbardziej prozaicznych zagadnień związanych z naszą codziennością.
Medytacyjne okruchy zebrane w niniejszej książeczce zostały wygłoszone na antenie Radia Watykańskiego w czasie wakacyjnych miesięcy 2003 r. w cyklu zatytułowanym "Mądrość Ojców Kościoła". Ten też tytuł tutaj zachowują, aby wskazywać na to, jakie jest ich przesłanie na dzisiaj.

Dane techniczne

Autor ks. Janusz Królikowski
Rok wydania 2003
Oprawa miękka
Liczba stron 291
Format 125
ISBN 83-7380-118-9
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl