Kopa lat...

Cena: 30,00 zł 30.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Książka, którą mają Państwo przed sobą, jest publikacją przygotowaną na diamentowy jubileusz Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Janusza St. Pasierba w Pelplinie. Publikacją o charakterze dokumentalnym i faktograficznym, ale także wspomnieniowym i poniekąd sentymentalnym.

Jej autor – długoletni nauczyciel tej szkoły, a od 2002 r. jej wicedyrektor – przygotował drugą już książkę poświęconą pelplińskiemu LO. Pierwsza, zatytułowana „Czas zapisany w pamięci”, wydana została w 2001 r.

W „Kopie lat” znajdują się  biogramy ponad osiemdziesięciu absolwentów, reprezentujących różne drogi życiowe, dokonania i pasje. Kolejne rozdziały poświęcone są dziejom szkoły, jej dyrektorom i nauczycielom. Szczególnie tym nauczycielom, którzy ze szkołą byli najdłużej związani. W jednym z rozdziałów umieszczone zostały anegdoty, wspomnienia, opinie i relacje. Nie mogło zabraknąć rozdziału ukazującego Patrona, ks. Janusza St. Pasierba, który – jak się okazało niedawno – znalazł się jako kleryk Wyższego Seminarium Duchownego w gronie znajomych pierwszych absolwentów szkoły. Szkoły, która 17 lat temu przybrała jego imię. Książka zawiera ponadto listę wszystkich absolwentów oraz wykaz społeczności licealnej w roku diamentowego jubileuszu. Nie bez znaczenia w tego typu publikacjach są fotografie, których w  książce znajduje się  ok. 400.

Dane techniczne

Autor Bogdan Wiśniewski
Rok wydania 2011
Oprawa twarda
Liczba stron 288
Format 220 x 235
ISBN 978-83-62994-76-2
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl