Jezus Chrystus – osoba i czyn

Cena: 30,00 zł 30.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

“Szukając stosownego tytułu dla swego podręcznika chrystologii dogmatycznej, ks. prof. Jerzy Buxakowski nawiązał do znanej monografii ks. prof. Karola Wojtyły Osoba i czyn, w której krakowski Kardynał, jako filozof, dał odpowiedź na pytanie, kim jest człowiek, który działa i kiedy działa. (...)
Jest rzeczą oczywistą, że nie można pytać o to, kim jest Jezus, nie pytając o Jego dzieło. Czego dokonał? Co ludzie zobaczyli w Nim tak fascynującego, że szli za Niego na śmierć? Czym się zauroczył Szaweł z Tarsu, że nie bacząc na żadne przeciwności losu, już jako nawrócony i pełnoprawny Apostoł wyznał, że dopełnia niedostatki udręk Chrystusa w swoim ciele dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół. (...)
Ksiądz protonotariusz Jerzy Buxakowski, przedkładając historię nauki o Jezusie Chrystusie, w świetle Pisma Świętego, tradycji Kościoła i odwołując się do własnego doświadczenia naukowego proponuje ludziom swojego czasu jeszcze jedną odpowiedź na pytanie o to, kim był i jest Jezus Chrystus – wczoraj, dziś i na wieki ten sam (...). Przyjmujemy tę książkę z wielką wdzięcznością, tym bardziej że wspiera ją długoletnie doświadczenie autora jako profesora teologii dogmatycznej, cenionego konferencjonisty i publicysty. Niech każdemu czytelnikowi ta książka, mocą słowa jej autora, dopomoże w odkrywaniu osoby Jezusa Chrystusa i Jego czynu. Niech będzie pomocą zwłaszcza studentom teologii, nade wszystko alumnom seminariów duchownych, którzy mają w przyszłości głosić kerygmat o Jezusie szczęśliwie odkrytym (...)”.

Z Przedmowy biskupa pelplińskiego
Jana Bernarda Szlagi

Dane techniczne

Autor ks. Jerzy Buxakowski
Rok wydania 2000
Oprawa twarda
Liczba stron 440
Format 150 x 210
ISBN 83-88487-36-1

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl