Internet w Kościele - Kościół w Internecie. Cyfrowa agora przestrzenią nowej ewangelizacji

Cena: 25,00 zł 25.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Autor, analizując klimat kulturowy aktualnej epoki, zachęca czytelnika do zapoznania się ze stanowiskiem Kościoła katolickiego na temat nowoczesnych technologii, w szczególności Internetu, i wykorzystania ich potencjału w posłudze ewangelizacyjnej. Bardzo trafne wydaje się użycie w podtytule książki sformułowania „cyfrowa agora”, które sugestywnie łączy czasy początków głoszenia Ewangelii ze współczesnością. Dziś dla wielu ludzi miejscem spotkania i wymiany myśli jest wirtualne forum idei, traktowane jak niegdyś ateńska agora. Na tej cyfrowej agorze nie może zabraknąć Kościoła katolickiego, który (...) jest obecny w Internecie, a Internet jest używany w Kościele, co wymownie wyraził Autor w tytule oraz w treści swojej publikacji.

I choć w ostatnim czasie powstało wiele publikacji dotykających tych zagadnień, to jednak walorem stanowiącym o wyjątkowości recenzowanego opracowania jest skupienie się na treściach nauczania trzech ostatnich papieży, których wypowiedzi rzucają światło chrześcijańskiej wiary na omawianą problematykę i pozwalają uchwycić ją w eklezjalnej perspektywie, a także liczne odwołania do fachowej literatury krajowej i zagranicznej.

(z recenzji ks. dr. hab. Macieja Olczyka prof. UAM)

 

Ks. dr Mariusz Kuciński prof. kpsw

Ukończył studia z dziennikarstwa na UAM w Poznaniu. Studiował komunikację społeczną na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. W roku 2000 pracował w Komitecie Wielkiego Jubileuszu w Watykanie, redagując polską wersję Giornale del Pellegrino. Wykłada teologię komunikacji na WT UAM w Poznaniu i prowadzi zajęcia z Akademii Liderów na KPSW w Bydgoszczy, gdzie pełni funkcję kierownika zakładu zarządzania i komunikacji. Od 2012 jest dyrektorem Centrum Studiów Ratzingera, Watykańskiej Fundacji J. Ratzinger – Benedykt XVI, odpowiadając za pracę Fundacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Za swoją działalność naukową został odznaczony medalem pontyfikatu przez papieża Benedykta XVI oraz srebrnym krzyżem zasługi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Dane techniczne

Autor Mariusz Kuciński
Rok wydania 2019
Oprawa miękka
Liczba stron 232
Format 170 x 240
ISBN 978-83-8127-287-2
EAN 9788381272872
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl