Ideogramy Architektury. Między znakiem a znaczeniem.

Cena: 48,00 zł 48.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Współczesność stawia człowieka wobec całkowicie nowych doświadczeń. Na co dzień musi on sobie radzić w przestrzeni, egzystencjonalnej, do której ani dotychczasowe życie społeczne, ani wykształcenie go nie przygotowały. Ostatnie dekady przyniosły w architekturze wiele zmian na wszystkich etapach procesu projektowania. Dla architektów celem nadrzędnym stało się zbudowanie nowych połączeń komunikacyjnych, stowarzyszenie alfabetu architektury, złożonego ze znaków, które byłyby zrozumiałe dla każdego. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest IDEOGRAM – skrótowy symbol, odwołujący się do naszego wspólnego dziedzictwa duchowego i kulturowego, prosty i precyzyjny drogowskaz interpretacyjny tak dla osoby komunikującej(architekta), jak dla odbiorcy (użytkownika). Książka może być pomocna zarówno w projektowaniu, jak i rozumieniu współczesnej architektury.

 

 

 

 

Jacek Krenz- jest profesorem i architektem-praktykiem, działającym także w innych dziedzinach twórczości plastycznej: rysunku, malarstwie, ceramice. Wypracował metodę ideograficzną projektowania formy architektonicznej, którą wykłada na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej oraz na Universidade da Beira Interior w Portugalii. Prace dyplomowe, których był promotorem, zdobyły trzykrotnie laury w ogólnopolskim konkursie SARP.

Projektował m.in. kościół w Wąglikowicach na Kaszubach oraz Pawilon Gdański na Międzynarodowym Festiwalu Współczesnej Sztuki i Architektury Północy w Leeuwarden (Holandia). Jest współautorem dwóch gdańskich pomników: Pomnika Poległych Stoczniowców 1970 oraz Cmentarza Nieistniejących Cmentarzy.

 

 

Dane techniczne

Autor Jacek Krenz
Rok wydania 2010
Oprawa miękka
Liczba stron 238
Format 185 x 235
ISBN 978-83-7380-806-5
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl