Głośne myślenie czyli człowiek i Kościół na przełomie tysiącleci

Cena: 42,50 zł 42.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Każdy biskup w momencie święceń otrzymał misję głoszenia słowa z autorytetem. Czyniąc to biskup pozostaje w służbie Prawdy, którą jest sam Bóg. Jest on postawiony wobec wspólnoty i dla wspólnoty ku której kieruje duszpasterską troskę.
„Głośne myślenie”, książka będąca zapisem, a właściwie opracowaniem audycji wygłoszonych na antenie Radia Plus w latach 1994-2004 przez Metropolitę Gdańskiego ks. abp. Tadeusza Gocłowskiego, jest właśnie przejawem takiej duszpasterskiej, apostolskiej troski o człowieka, którego autor postawił w centrum swoich refleksji, w konkretnym wymiarze rzeczywistości Kościoła na przełomie II i III tysiąclecia chrześcijaństwa.
W książce „Głośne myślenie” opracowanych zostało 319 spotkań ze słuchaczami, wśród których główną tematykę stanowiły – komentarze do przeżywanych bieżących wydarzeń z życia Kościoła i państwa, problematyka omawiająca poszczególne okresy roku liturgicznego, ważne święta kościelne i maryjne, a także przedstawienie posługi Ojca Świętego Jana Pawła II i jego nauczania (encyklik, adhortacji i orędzi), których treść autor przybliża i głęboko analizuje.
Kolejną płaszczyzną, na której Metropolita Gdański zabiera głos, są sprawy państwowe i narodowe. Nie przechodzi obojętnie obok najważniejszych wydarzeń rozgrywających się w Polsce i Europie.
„Głośne myślenie”, czyli człowiek i Kościół na przełomie tysiącleci stanowi ciekawą analizę nie tak dawnych dziejów chrześcijaństwa, które od wieków splatają się z dziejami państwa i narodu polskiego.Na podstawie wstępu
Ks. Roberta Kaczorowskiego
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl